Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 325/2013 privind majorarea capitalului deținut de România la Corporația Financiară Internațională, în conformitate cu Rezoluția nr.256/2012 a Consiliului Guvernatorilor privind amendarea statutului și creșterea selective a capitalului Corporației Financiare Internaționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 138 88 29 23 18 17 13 7
- voturi pentru (DA):328 136 87 29 23 18 16 12 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
112. Fenechiu Relu PNL DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Gheorghe Tinel PDL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gurzău Adrian PDL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
157. Kelemen Hunor UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian - DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Militaru Lucian PDL DA
185. Mincă Liliana ND DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND DA
195. Moisii Constantin ND DA
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Moldovan Iosif UDMR DA
198. Molnar Zsolt UDMR DA
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL DA
202. Muntean Mircia PDL DA
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu ND DA
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL DA
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Negruț Clement - DA
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Nicolicea Eugen PSD DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Niculescu Dumitru ND DA
220. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
221. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
222. Nistor Laurențiu PSD DA
223. Nistor Marioara ND DA
224. Niță Emil PSD DA
225. Nosa Iuliu PSD DA
226. Ochi Ion PSD DA
227. Oltean Ioan PDL DA
228. Orban Ludovic PNL DA
229. Oros Nechita-Adrian PNL DA
230. Palașcă Viorel PNL DA
231. Palăr Ionel PNL DA
232. Pambuccian Varujan Minoritati DA
233. Pardău Dumitru PNL DA
234. Paul Maria-Andreea PDL DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Peia Ninel PSD DA
237. Petrea Dorin Silviu PSD DA
238. Petrescu Petre PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Florin Aurelian PDL DA
246. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Pușcaș Iacob - DA
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL DA
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Petre PNL DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Săpunaru Nini PNL DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL DA
269. Sefer Cristian-George ND DA
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stragea Sorin Constantin PSD DA
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șcheau Ion PSD DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șova Lucian PSD DA
292. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
293. Tabugan Ion PSD DA
294. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
295. Tararache Mihai - DA
296. Tămâian Ioan PNL DA
297. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
298. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
299. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
300. Teju Sorin PNL DA
301. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
302. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
303. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
304. Tiuch Cătălin PSD DA
305. Tîlvăr Angel PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PDL DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorie Violeta PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Turcan Raluca PDL DA
312. Tușa Adriana Diana - DA
313. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
314. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
315. Udrea Elena Gabriela PDL DA
316. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
317. Uricec Eugen Constantin PSD DA
318. Ursărescu Dorinel PNL DA
319. Vainer Aurel Minoritati DA
320. Varga Vasile PNL DA
321. Vasilescu Nicolae PSD -
322. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
324. Vladu Iulian PDL DA
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro