Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 12:52

Subiect vot: Propunere de aducere pe poz. 30 a PLx 504/2013 de la poz.39 de pe ordinea de zi
PL 504/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.31/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:133 62 33 15 2 6 10 1 4
- voturi pentru (DA):125 62 31 15 - 4 10 1 2
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - 2 - - - -
- abțineri:4 - - - - 2 - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Bălan Ion PSD DA
5. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
8. Bode Lucian Nicolae PDL DA
9. Boghicevici Claudia PDL DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
12. Buican Cristian PNL DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Calimente Mihăiță PNL DA
15. Canacheu Costică PDL DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
18. Cernea Remus-Florinel - Abținere
19. Chebac Eugen PSD DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor ND NU
25. Cocei Erland PNL DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cristian Horia PNL DA
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Culețu Dănuț PDL DA
30. Cupșa Ioan PNL DA
31. Daea Petre PSD DA
32. Delureanu Virgil PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
37. Dragomir Viorel Marian PSD DA
38. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
39. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
40. Enache Marian PSD DA
41. Eparu Ion PSD DA
42. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
43. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
44. Frăticiu Gheorghe PSD DA
45. Galan Constantin PNL DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
48. Gheorghe Florin PDL DA
49. Gheorghe Tinel PDL DA
50. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
51. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
52. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
53. Grecea Maria PNL DA
54. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
55. Grosaru Mircea Minoritati DA
56. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
57. Guran Virgil PNL DA
58. Gurzău Adrian PDL DA
59. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
60. Harbuz Liviu PSD DA
61. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
62. Iancu Iulian PSD DA
63. Iane Daniel PNL DA
64. Ignat Miron Minoritati DA
65. Ionescu George PDL DA
66. Iriza Scarlat PSD DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Khraibani Camelia PSD DA
69. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
70. Longher Ghervazen Minoritati DA
71. Manolache Marius PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Melinte Ion PSD DA
74. Mihai Aurelian - Abținere
75. Mircovici Niculae Minoritati DA
76. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
77. Mitrea Manuela PSD DA
78. Mitrea Miron Tudor PSD DA
79. Mocanu Vasile PSD DA
80. Muntean Mircia PDL DA
81. Nassar Rodica PSD DA
82. Neacșu Marian PSD DA
83. Necula Cosmin PSD DA
84. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
85. Nichita Cristina PSD DA
86. Nicolae Florian PSD DA
87. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
88. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
89. Niță Emil PSD DA
90. Ochi Ion PSD DA
91. Orban Ludovic PNL NU
92. Palașcă Viorel PNL DA
93. Paleologu Theodor PDL DA
94. Păun Nicolae Minoritati DA
95. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
96. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
97. Popa Octavian-Marius PNL DA
98. Preda Cezar-Florin PDL DA
99. Pușcaș Iacob - DA
100. Rățoi Neculai PSD DA
101. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
102. Roman Cristian-Constantin PDL DA
103. Roman Victor PSD DA
104. Roșca Lucreția PSD DA
105. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
106. Scarlat George PNL -
107. Scutaru Adrian George PNL DA
108. Seres Dénes UDMR DA
109. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
110. Stan Ion PSD DA
111. Stanciu Zisu PSD DA
112. Stancu Ionel Minoritati DA
113. Stănescu Alexandru PSD DA
114. Stragea Sorin Constantin PSD DA
115. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR Abținere
118. Șimon Gheorghe PSD DA
119. Șova Lucian PSD DA
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
121. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
122. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
123. Traicu Rodin PSD DA
124. Tudorie Violeta PSD DA
125. Udriște Gheorghe PDL DA
126. Ursărescu Dorinel PNL DA
127. Vainer Aurel Minoritati DA
128. Varga Vasile PNL DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
131. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
133. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro