Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 13:17

Subiect vot: Propunere de retrimitere PLx 573/2013
PL 573/2013 pentru modificarea și completarea Legii minelor nr.85/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:170 79 33 24 5 9 10 7 3
- voturi pentru (DA):48 4 5 23 4 9 1 1 1
- voturi împotrivă (NU):115 74 26 - 1 - 7 6 1
- abțineri:4 - 1 - - - 2 - 1
- nu au votat:3 1 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati NU
2. Antal István UDMR DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Babuș Radu PSD NU
5. Bălan Ion PSD NU
6. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Berci Vasile PNL -
9. Bleotu Vasile PSD NU
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bode Lucian Nicolae PDL DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Boghicevici Claudia PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
16. Buican Cristian PNL NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Canacheu Costică PDL DA
19. Călin Ion PSD NU
20. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
21. Cernea Remus-Florinel - DA
22. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
23. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
24. Ciobanu Gheorghe PSD NU
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
26. Ciuhodaru Tudor ND DA
27. Cocei Erland PNL NU
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
29. Costin Gheorghe PNL NU
30. Covaci Dorel PSD NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cristea Aurelia PSD -
33. Cristea Victor PSD NU
34. Cristian Horia PNL NU
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Daea Petre PSD NU
39. Dima Toader PSD NU
40. Diniță Ion ALDE NU
41. Dîrzu Ioan PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrinescu Traian PNL NU
44. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
45. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Dragomir Viorel Marian PSD NU
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
49. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dumitru Georgică ALDE NU
52. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fejér László-Ődőn UDMR DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
56. Frăticiu Gheorghe PSD NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
59. Geantă Florian Daniel PDL DA
60. Gheorghe Florin PDL DA
61. Gheorghe Tinel PDL DA
62. Ghiveciu Marian PSD NU
63. Giurescu Dinu ALDE NU
64. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
65. Grama Horia PSD NU
66. Grapini Maria ALDE NU
67. Grecea Maria PNL Abținere
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
69. Grosaru Mircea Minoritati NU
70. Guran Virgil PNL NU
71. Gurzău Adrian PDL DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
73. Harbuz Liviu PSD NU
74. Hrebenciuc Viorel PSD NU
75. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
76. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
77. Iancu Iulian PSD NU
78. Iane Daniel PNL NU
79. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ionescu George PDL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Iriza Scarlat PSD NU
84. Itu Cornel PSD NU
85. Khraibani Camelia PSD NU
86. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
87. Lubanovici Mircea PDL DA
88. Marcu Viorica PNL NU
89. Marian Ion Cristinel ND DA
90. Marin Gheorghe PSD NU
91. Martin Eduard-Stelian PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Mihai Aurelian - Abținere
95. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
96. Mircovici Niculae Minoritati NU
97. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
98. Mitrea Manuela PSD NU
99. Mitrea Miron Tudor PSD NU
100. Mocanu Vasile PSD NU
101. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
102. Muntean Mircia PDL DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Nassar Rodica PSD NU
105. Neacșu Marian PSD NU
106. Necula Cosmin PSD NU
107. Negruț Cornelia ALDE NU
108. Nicolae Florian PSD NU
109. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
110. Niculescu Dumitru ND DA
111. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Emil PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Oajdea Daniel Vasile ND NU
116. Ochi Ion PSD NU
117. Orban Ludovic PNL DA
118. Paleologu Theodor PDL DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati NU
120. Paul Maria-Andreea PDL DA
121. Păun Nicolae Minoritati NU
122. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
123. Popa Octavian-Marius PNL DA
124. Popeangă Vasile PSD NU
125. Popescu Dan-Cristian PDL DA
126. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
127. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL -
128. Preda Cezar-Florin PDL DA
129. Răducanu Ion PSD DA
130. Rădulescu Constantin PSD NU
131. Rădulescu Romeo PDL DA
132. Rățoi Neculai PSD NU
133. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
134. Rizea Cristian PSD NU
135. Roman Cristian-Constantin PDL DA
136. Roman Gheorghe PSD NU
137. Roman Petre PNL DA
138. Roman Victor PSD NU
139. Rotaru Răzvan ALDE DA
140. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
143. Solomon Adrian PSD NU
144. Stan Ion PSD NU
145. Stanciu Zisu PSD NU
146. Stragea Sorin Constantin PSD NU
147. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
148. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
149. Szabó Ödön UDMR DA
150. Șimon Gheorghe PSD NU
151. Șova Lucian PSD NU
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
153. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
154. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
155. Toader Mircea-Nicu PDL DA
156. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
157. Traicu Rodin PSD NU
158. Tudorie Violeta PSD NU
159. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
160. Udriște Gheorghe PDL DA
161. Vainer Aurel Minoritati NU
162. Varga Vasile PNL NU
163. Vladu Iulian PDL DA
164. Vlădoiu Aurel PSD DA
165. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
166. Zaharcu Neviser PSD NU
167. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
168. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
170. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 5:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro