Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 13:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 13:48

Subiect vot: Amendament admis alin(2) art.2
PL 573/2013 pentru modificarea și completarea Legii minelor nr.85/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:161 97 2 27 3 10 10 8 4
- voturi pentru (DA):103 92 2 - - - 1 6 2
- voturi împotrivă (NU):44 1 - 27 3 10 1 1 1
- abțineri:11 2 - - - - 7 1 1
- nu au votat:3 2 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati Abținere
3. Anastase Roberta Alma PDL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Antal István UDMR NU
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Bleotu Vasile PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PDL NU
15. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Canacheu Costică PDL NU
19. Călin Ion PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel - NU
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor ND NU
27. Coman Gheorghe ALDE DA
28. Cristea Victor PSD DA
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
30. Culețu Dănuț PDL NU
31. Dima Toader PSD DA
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobre Mircea-Titus PSD DA
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dragomir Viorel Marian PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
39. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
40. Emacu Gheorghe PSD DA
41. Enache Marian PSD DA
42. Fejér László-Ődőn UDMR NU
43. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
44. Frăticiu Gheorghe PSD DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
46. Geantă Florian Daniel PDL NU
47. Gheorghe Tinel PDL NU
48. Ghiveciu Marian PSD DA
49. Giurescu Dinu ALDE Abținere
50. Grama Horia PSD DA
51. Grapini Maria ALDE NU
52. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
53. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
54. Gudu Vasile PDL NU
55. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
56. Gust Băloșin Florentin PSD DA
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
58. Harbuz Liviu PSD DA
59. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
60. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
63. Intotero Natalia-Elena PSD DA
64. Ionescu Aurelian ALDE DA
65. Ionescu George PDL NU
66. Iordache Florin PSD DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Iriza Scarlat PSD DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
71. Kereskényi Gábor UDMR NU
72. Khraibani Camelia PSD DA
73. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
74. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
75. Lubanovici Mircea PDL NU
76. Man Mircea PDL NU
77. Manolache Marius PSD DA
78. Manolescu Oana Minoritati NU
79. Marcoci Vlad PSD DA
80. Markó Attila-Gabor UDMR NU
81. Martin Eduard-Stelian PSD DA
82. Máté András-Levente UDMR NU
83. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
84. Melinte Ion PSD DA
85. Mihai Aurelian - Abținere
86. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
88. Mitrea Manuela PSD DA
89. Mitrea Miron Tudor PSD DA
90. Mocanu Adrian PSD DA
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Mocioalcă Ion PSD DA
93. Moldovan Iosif UDMR NU
94. Molnar Zsolt UDMR NU
95. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Nassar Rodica PSD DA
98. Neacșu Marian PSD DA
99. Necula Cosmin PSD DA
100. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
101. Nicolae Florian PSD DA
102. Niculescu Dumitru ND NU
103. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Niță Emil PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Oajdea Daniel Vasile ND NU
108. Ochi Ion PSD DA
109. Oltean Ioan PDL NU
110. Paleologu Theodor PDL NU
111. Paul Maria-Andreea PDL NU
112. Păun Nicolae Minoritati -
113. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
114. Peia Ninel PSD DA
115. Petrea Dorin Silviu PSD -
116. Petric Octavian PSD DA
117. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
118. Pop Georgian PSD DA
119. Popeangă Vasile PSD DA
120. Popescu Dan-Cristian PDL NU
121. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
122. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
123. Preda Cezar-Florin PDL NU
124. Răducanu Ion PSD Abținere
125. Rădulescu Constantin PSD DA
126. Rădulescu Romeo PDL NU
127. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
128. Rizea Cristian PSD DA
129. Roman Cristian-Constantin PDL NU
130. Roman Victor PSD DA
131. Rotaru Răzvan ALDE DA
132. Secară Florin Mihail PDL NU
133. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
134. Solomon Adrian PSD DA
135. Stan Ion PSD DA
136. Stanciu Zisu PSD DA
137. Stativă Irinel Ioan PSD DA
138. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
139. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
140. Stragea Sorin Constantin PSD DA
141. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Szabó Ödön UDMR NU
144. Șimon Gheorghe PSD DA
145. Șova Lucian PSD DA
146. Tararache Mihai - DA
147. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
148. Toader Mircea-Nicu PDL NU
149. Tudorache Daniel PSD DA
150. Tudorie Violeta PSD DA
151. Tudose Mihai PSD DA
152. Udriște Gheorghe PDL NU
153. Vainer Aurel Minoritati DA
154. Vasilică Radu Costin PSD NU
155. Vladu Iulian PDL NU
156. Vlădoiu Aurel PSD DA
157. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
158. Vulpescu Ioan PSD -
159. Zaharcu Neviser PSD DA
160. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro