Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:51 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:51

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 117/2009 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.143/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:321 129 81 33 23 16 17 15 7
- voturi pentru (DA):234 128 76 - - - 16 14 -
- voturi împotrivă (NU):60 - - 33 22 - - 1 4
- abțineri:23 - 3 - 1 16 1 - 2
- nu au votat:4 1 2 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR Abținere
32. Borbély László UDMR Abținere
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - Abținere
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
104. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
106. Fenechiu Relu PNL DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL NU
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL NU
117. Gheorghe Tinel PDL NU
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Giurescu Dinu ALDE NU
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grapini Maria ALDE DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gudu Vasile PDL NU
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL NU
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Holban Titi PNL DA
138. Hrebenciuc Viorel PSD DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL NU
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
155. Kerekes Károly UDMR Abținere
156. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL NU
161. Lupu Mihai PNL DA
162. Man Mircea PDL NU
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel ND NU
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR Abținere
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian - -
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mincă Liliana ND NU
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mitrea Manuela PSD DA
186. Mitrea Miron Tudor PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND NU
191. Moldovan Iosif UDMR Abținere
192. Molnar Zsolt UDMR Abținere
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Muntean Mircia PDL NU
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu ND NU
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL NU
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Nicolicea Eugen PSD DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Dumitru ND NU
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND NU
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND NU
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL NU
219. Orban Ludovic PNL DA
220. Palașcă Viorel PNL DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor PDL NU
223. Pambuccian Varujan Minoritati DA
224. Pardău Dumitru PNL DA
225. Paul Maria-Andreea PDL NU
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai PSD DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL NU
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Preda Cezar-Florin PDL NU
240. Pușcaș Iacob - NU
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo PDL NU
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL NU
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Petre PNL DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ALDE DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Secară Florin Mihail PDL NU
263. Sefer Cristian-George ND NU
264. Seres Dénes UDMR Abținere
265. Simedru Dan Coriolan PNL DA
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL -
283. Szabó Ödön UDMR Abținere
284. Șcheau Ion PSD DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tararache Mihai - NU
292. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL Abținere
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL NU
300. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
301. Tomac Eugen - NU
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorache Daniel PSD DA
304. Tudorie Violeta PSD DA
305. Tudose Mihai PSD -
306. Tușa Adriana Diana - Abținere
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udriște Gheorghe PDL NU
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vladu Iulian PDL NU
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Zaharcu Neviser PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
319. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
321. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro