Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:50 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 349/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.16/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 127 79 32 23 16 17 15 7
- voturi pentru (DA):237 127 76 - - - 17 13 4
- voturi împotrivă (NU):23 - - - 22 - - 1 -
- abțineri:55 - 2 32 1 16 - 1 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
30. Boghicevici Claudia PDL Abținere
31. Bónis István UDMR Abținere
32. Borbély László UDMR Abținere
33. Bot Octavian PNL DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL Abținere
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND Abținere
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Comșa Cornel-George ND NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
73. Culețu Dănuț PDL Abținere
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
103. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
105. Fenechiu Relu PNL DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
114. Gerea Andrei Dominic PNL DA
115. Gheorghe Florin PDL Abținere
116. Gheorghe Tinel PDL Abținere
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE NU
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grapini Maria ALDE DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL Abținere
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gurzău Adrian PDL Abținere
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL Abținere
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
153. Kerekes Károly UDMR Abținere
154. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
155. Khraibani Camelia PSD DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL Abținere
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Man Mircea PDL Abținere
161. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu PNL DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel ND NU
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
173. Máté András-Levente UDMR Abținere
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian - DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Mincă Liliana ND NU
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mitrea Manuela PSD DA
183. Mitrea Miron Tudor PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina ND NU
188. Moldovan Iosif UDMR Abținere
189. Molnar Zsolt UDMR Abținere
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Muntean Mircia PDL Abținere
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND NU
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL Abținere
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND NU
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND NU
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND NU
214. Ochi Ion PSD DA
215. Orban Ludovic PNL Abținere
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL Abținere
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
234. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
235. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
236. Pușcaș Iacob - DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL Abținere
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Rizea Cristian PSD DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ALDE DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Secară Florin Mihail PDL Abținere
259. Sefer Cristian-George ND NU
260. Seres Dénes UDMR Abținere
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR Abținere
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
285. Tararache Mihai - DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL Abținere
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Tomac Eugen - Abținere
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Tușa Adriana Diana - Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Udriște Gheorghe PDL Abținere
304. Ursărescu Dorinel PNL DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vladu Iulian PDL Abținere
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 4:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro