Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:56 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 407/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.19/2013 pentru reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare privitoare la Institutul European din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 126 78 33 23 15 17 13 7
- voturi pentru (DA):251 125 77 - 1 15 16 13 4
- voturi împotrivă (NU):22 1 - - 20 - 1 - -
- abțineri:38 - 1 32 2 - - - 3
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
28. Boghicevici Claudia PDL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bot Octavian PNL DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL Abținere
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND Abținere
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND DA
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND NU
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL Abținere
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND NU
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Florin PDL Abținere
112. Gheorghe Tinel PDL -
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grapini Maria ALDE DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL Abținere
125. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gurzău Adrian PDL Abținere
128. Gust Băloșin Florentin PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL Abținere
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
151. Longher Ghervazen Minoritati NU
152. Lubanovici Mircea PDL Abținere
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Man Mircea PDL Abținere
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND NU
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Marocico Ion Minoritati DA
165. Martin Eduard-Stelian PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Mincă Liliana ND NU
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND NU
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Muntean Mircia PDL Abținere
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND NU
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL Abținere
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Niculescu Dumitru ND NU
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND NU
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND NU
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL Abținere
211. Orban Ludovic PNL Abținere
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Paleologu Theodor PDL Abținere
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pardău Dumitru PNL DA
217. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
230. Pușcaș Iacob - DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL Abținere
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ALDE DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
250. Scutaru Adrian George PNL DA
251. Secară Florin Mihail PDL Abținere
252. Sefer Cristian-George ND NU
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surdu Raluca PNL DA
271. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PSD DA
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
280. Tararache Mihai - DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin PNL DA
285. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
286. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
287. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
288. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
289. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
290. Tomac Eugen - Abținere
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Tușa Adriana Diana - Abținere
296. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
297. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
298. Udriște Gheorghe PDL Abținere
299. Ursărescu Dorinel PNL DA
300. Vainer Aurel Minoritati DA
301. Varga Vasile PNL DA
302. Vasilescu Nicolae PSD DA
303. Vasilică Radu Costin PSD NU
304. Vladu Iulian PDL Abținere
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Zaharcu Neviser PSD DA
309. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
310. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
312. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 7:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro