Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 15:03 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 15:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 41/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.101/2011 privind reglementarea condițiilor pentru vânzarea imobilelor, proprietate privată a statului , aflate în administrarea Regiei Autonome "Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat ",a imobilelor proprietatea Regiei Autonome "Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat ", precum și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 129 77 32 22 16 16 13 7
- voturi pentru (DA):251 128 76 - - 16 16 11 4
- voturi împotrivă (NU):52 - - 32 19 - - - 1
- abțineri:8 1 1 - 3 - - 1 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Boghicevici Claudia PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND Abținere
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cernea Remus-Florinel - Abținere
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND NU
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
106. Fenechiu Relu PNL DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PDL NU
114. Gerea Andrei Dominic PNL DA
115. Gheorghe Florin PDL NU
116. Gheorghe Tinel PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE -
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grapini Maria ALDE DA
126. Grecea Maria PNL Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL NU
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gurzău Adrian PDL NU
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Holban Titi PNL DA
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL NU
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lubanovici Mircea PDL NU
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL NU
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marian Ion Cristinel ND NU
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Mincă Liliana ND NU
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND NU
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Muntean Mircia PDL NU
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu ND NU
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL NU
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD Abținere
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL DA
204. Nicolae Alexandri PNL DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PNL DA
208. Niculescu Dumitru ND NU
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PDL NU
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor PDL NU
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Paul Maria-Andreea PDL NU
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL NU
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PNL DA
234. Preda Cezar-Florin PDL NU
235. Pușcaș Iacob - DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL NU
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL NU
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Rotaru Răzvan ALDE DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
254. Sefer Cristian-George ND NU
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ion PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stanciu Zisu PSD DA
263. Stancu Ionel Minoritati DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surdu Raluca PNL DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PSD DA
275. Șimon Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Șova Lucian PSD DA
278. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
281. Tararache Mihai - DA
282. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teju Sorin PNL DA
286. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
287. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
289. Toader Mircea-Nicu PDL NU
290. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
291. Tomac Eugen - NU
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Tușa Adriana Diana - Abținere
297. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
298. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
299. Udriște Gheorghe PDL NU
300. Ursărescu Dorinel PNL DA
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilică Radu Costin PSD DA
304. Vladu Iulian PDL NU
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Zaharcu Neviser PSD DA
309. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
310. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
312. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro