Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 10:46 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 10:46

Subiect vot: Se dezbate la pct. 10 pe ordinea de zi
PL 499/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:120 51 27 10 10 9 6 6 1
- voturi pentru (DA):110 51 27 10 9 1 6 5 1
- voturi împotrivă (NU):8 - - - - 8 - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Antal István UDMR NU
4. Anton Marin PNL DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Berci Vasile PNL DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calimente Mihăiță PNL DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Cherecheș Florica PNL DA
19. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
20. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
24. Ciurariu Florin PNL DA
25. Coman Gheorghe ALDE DA
26. Costin Gheorghe PNL DA
27. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
31. Dalca Ștefan-Petru ND DA
32. Dascălu Constantin PDL DA
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
36. Dima Toader PSD DA
37. Diniță Ion ALDE DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
40. Dolineaschi Andrei PSD DA
41. Dragomir Maria ND DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
44. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
45. Emacu Gheorghe PSD DA
46. Enache Marian PSD DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR NU
49. Firczak Gheorghe Minoritati DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gheorghe Tinel PDL DA
52. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
53. Guran Virgil PNL DA
54. Horga Vasile PNL DA
55. Hulea Ioan ND DA
56. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
61. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
62. Khraibani Camelia PSD DA
63. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
64. Longher Ghervazen Minoritati DA
65. Lubanovici Mircea PDL DA
66. Markó Attila-Gabor UDMR NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
69. Melinte Ion PSD DA
70. Militaru Lucian PDL DA
71. Mircovici Niculae Minoritati DA
72. Mocanu Vasile PSD DA
73. Moldovan Ioan ALDE DA
74. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
75. Muntean Mircia PDL DA
76. Munteanu Ioan PSD DA
77. Neacșu Marian PSD DA
78. Negruț Cornelia ALDE DA
79. Nichita Cristina PSD DA
80. Nicolae Florian PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Nistor Marioara ND DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Ochi Ion PSD DA
85. Palașcă Viorel PNL DA
86. Palăr Ionel PNL DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
89. Pușcaș Iacob - DA
90. Răducanu Ion PSD DA
91. Rădulescu Romeo PDL DA
92. Roman Cristian-Constantin PDL DA
93. Roman Gheorghe PSD DA
94. Rotaru Răzvan ALDE DA
95. Scutaru Adrian George PNL DA
96. Sefer Cristian-George ND DA
97. Seres Dénes UDMR NU
98. Simedru Dan Coriolan PNL DA
99. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
100. Solomon Adrian PSD DA
101. Stan Ion PSD DA
102. Stănescu Alexandru PSD DA
103. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
104. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
105. Szabó Ödön UDMR NU
106. Șimon Gheorghe PSD DA
107. Șoptică Costel PNL DA
108. Șova Lucian PSD DA
109. Tămâian Ioan PNL DA
110. Teju Sorin PNL DA
111. Tîlvăr Angel PSD DA
112. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
113. Traicu Rodin PSD DA
114. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
115. Udriște Gheorghe PDL DA
116. Ursărescu Dorinel PNL DA
117. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
118. Zaharcu Neviser PSD DA
119. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
120. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro