Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 227/2013 de la pct. 11 se va dezbate la pct.3 de pe ordinea de zi
PL 227/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:115 48 27 10 10 9 5 5 1
- voturi pentru (DA):97 48 27 - 9 2 5 5 1
- voturi împotrivă (NU):10 - - 10 - - - - -
- abțineri:8 - - - 1 7 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Antal István UDMR Abținere
3. Anton Marin PNL DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Bălan Ion PSD DA
6. Benga Ioan PSD DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Birchall Ana PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
11. Bónis István UDMR DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Calimente Mihăiță PNL DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Cherecheș Florica PNL DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
19. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
21. Ciuhodaru Tudor ND DA
22. Ciurariu Florin PNL DA
23. Costin Gheorghe PNL DA
24. Cristea Aurelia PSD DA
25. Cristea Victor PSD DA
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
27. Dalca Ștefan-Petru ND DA
28. Dascălu Constantin PDL NU
29. Deaconu Mihai ND Abținere
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Diniță Ion ALDE DA
34. Doboș Anton PNL DA
35. Dobre Mircea-Titus PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
38. Dolineaschi Andrei PSD DA
39. Dragomir Maria ND DA
40. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
41. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
42. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
43. Emacu Gheorghe PSD DA
44. Enache Marian PSD DA
45. Eparu Ion PSD DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
47. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gheorghe Tinel PDL NU
50. Grecea Maria PNL DA
51. Guran Virgil PNL DA
52. Horga Vasile PNL DA
53. Hulea Ioan ND DA
54. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
55. Iancu Iulian PSD DA
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
59. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
60. Khraibani Camelia PSD DA
61. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
62. Longher Ghervazen Minoritati DA
63. Lubanovici Mircea PDL NU
64. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
65. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
67. Militaru Lucian PDL NU
68. Mircovici Niculae Minoritati DA
69. Mocanu Vasile PSD DA
70. Moldovan Ioan ALDE DA
71. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
72. Muntean Mircia PDL NU
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Neacșu Marian PSD DA
75. Negruț Cornelia ALDE DA
76. Nichita Cristina PSD DA
77. Nicolae Florian PSD DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Nistor Marioara ND DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Ochi Ion PSD DA
82. Palașcă Viorel PNL DA
83. Palăr Ionel PNL DA
84. Pambuccian Varujan Minoritati DA
85. Pușcaș Iacob - DA
86. Răducanu Ion PSD DA
87. Rădulescu Romeo PDL NU
88. Roman Cristian-Constantin PDL NU
89. Roman Gheorghe PSD DA
90. Rotaru Răzvan ALDE DA
91. Scutaru Adrian George PNL DA
92. Sefer Cristian-George ND DA
93. Seres Dénes UDMR DA
94. Simedru Dan Coriolan PNL DA
95. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
96. Stan Ion PSD DA
97. Stănescu Alexandru PSD DA
98. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
99. Szabó Ödön UDMR Abținere
100. Șimon Gheorghe PSD DA
101. Șoptică Costel PNL DA
102. Șova Lucian PSD DA
103. Ștefan Viorel PSD DA
104. Tămâian Ioan PNL DA
105. Teju Sorin PNL DA
106. Tîlvăr Angel PSD DA
107. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
108. Traicu Rodin PSD DA
109. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
110. Udriște Gheorghe PDL NU
111. Ursărescu Dorinel PNL DA
112. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
113. Zaharcu Neviser PSD DA
114. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
115. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 7:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro