Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 11:56

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:186 84 40 15 13 16 10 7 1
- voturi pentru (DA):180 83 40 15 9 15 10 7 1
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - 3 - - - -
- abțineri:2 - - - 1 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
23. Chebac Eugen PSD DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
26. Ciobanu Liliana ND DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
30. Ciuhodaru Tudor ND NU
31. Cocei Erland PNL DA
32. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
33. Costin Gheorghe PNL DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
35. Crăciunescu Grigore PNL DA
36. Cristea Victor PSD DA
37. Cristian Horia PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
39. Culețu Dănuț PDL DA
40. Cupă Ion PNL DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Daea Petre PSD DA
43. Dalca Ștefan-Petru ND DA
44. Dascălu Constantin PDL DA
45. Deaconu Mihai ND DA
46. Delureanu Virgil PSD DA
47. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
48. Dima Toader PSD DA
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Doboș Anton PNL DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dolha Mircea PNL DA
54. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
55. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
56. Dragomir Maria ND DA
57. Dragomir Viorel Marian PSD DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
60. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
61. Dumitru Georgică ALDE DA
62. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
63. Enache Marian PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Fejér László-Ődőn UDMR DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Frăticiu Gheorghe PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gheorghe Tinel PDL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
74. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
75. Grama Horia PSD DA
76. Grecea Maria PNL DA
77. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gurzău Adrian PDL DA
80. Horga Vasile PNL DA
81. Hulea Ioan ND DA
82. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
85. Ionescu Aurelian ALDE DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iriza Scarlat PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Kereskényi Gábor UDMR DA
93. Korodi Attila UDMR DA
94. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
95. Lubanovici Mircea PDL DA
96. Marian Ion Cristinel ND DA
97. Marin Gheorghe PSD DA
98. Markó Attila-Gabor UDMR DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
104. Militaru Lucian PDL DA
105. Mincă Liliana ND NU
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
108. Mitrea Manuela PSD DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Moldovan Ioan ALDE DA
112. Moldovan Iosif UDMR DA
113. Molnar Zsolt UDMR DA
114. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
115. Muntean Mircia PDL DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Neacșu Marian PSD DA
119. Necula Cosmin PSD DA
120. Negruț Cornelia ALDE DA
121. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
122. Nicolae Alexandri PNL DA
123. Nicolae Florian PSD DA
124. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
125. Niculae Aurel PNL DA
126. Nistor Marioara ND DA
127. Niță Emil PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Ochi Ion PSD DA
130. Palașcă Viorel PNL DA
131. Palăr Ionel PNL DA
132. Paleologu Theodor PDL DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Peia Ninel PSD DA
135. Petric Octavian PSD DA
136. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
137. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
138. Pop Georgian PSD DA
139. Popeangă Vasile PSD DA
140. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
141. Preda Cezar-Florin PDL DA
142. Pușcaș Iacob - DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Rădulescu Constantin PSD DA
145. Rățoi Neculai PSD DA
146. Rizea Cristian PSD DA
147. Roman Cristian-Constantin PDL DA
148. Roman Petre PNL DA
149. Roman Victor PSD DA
150. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
151. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
152. Scarlat George PNL DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Stan Ioan PSD DA
157. Stan Ion PSD DA
158. Stanciu Anghel PSD DA
159. Stanciu Zisu PSD DA
160. Stancu Ionel Minoritati DA
161. Stragea Sorin Constantin PSD DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
163. Surdu Raluca PNL DA
164. Szabó Ödön UDMR DA
165. Șimon Gheorghe PSD DA
166. Șoptică Costel PNL DA
167. Ștefan Viorel PSD NU
168. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
169. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
170. Tămâian Ioan PNL DA
171. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
172. Tîlvăr Angel PSD DA
173. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
174. Traicu Rodin PSD DA
175. Tudorie Violeta PSD DA
176. Udriște Gheorghe PDL DA
177. Ursărescu Dorinel PNL DA
178. Varga Vasile PNL DA
179. Vladu Iulian PDL DA
180. Vlădoiu Aurel PSD DA
181. Weber Mihai PSD DA
182. Zaharcu Neviser PSD DA
183. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
184. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
186. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro