Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:09

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:235 104 50 25 12 13 15 11 5
- voturi pentru (DA):192 103 47 2 12 - 15 11 2
- voturi împotrivă (NU):36 - 1 21 - 12 - - 2
- abțineri:4 - 2 1 - 1 - - -
- nu au votat:3 1 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István UDMR NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL NU
22. Boghicevici Claudia PDL NU
23. Bónis István UDMR NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel - NU
32. Chebac Eugen PSD -
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar ALDE DA
38. Ciobanu Gheorghe PSD DA
39. Ciobanu Liliana ND DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Coman Gheorghe ALDE DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
49. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
55. Cupă Ion PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dascălu Constantin PDL DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumbrăvanu Paul PNL DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
74. Emacu Gheorghe PSD DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
77. Fejér László-Ődőn UDMR NU
78. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Fonta Nuțu ND DA
82. Frăticiu Gheorghe PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Geantă Florian Daniel PDL NU
85. Gheorghe Florin PDL NU
86. Gheorghe Tinel PDL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Grama Horia PSD DA
89. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gurzău Adrian PDL DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Horga Vasile PNL DA
95. Hulea Ioan ND DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
98. Iane Daniel PNL DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Ionescu Aurelian ALDE DA
103. Ionescu George PDL NU
104. Iriza Scarlat PSD DA
105. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
108. Kelemen Hunor UDMR NU
109. Kerekes Károly UDMR NU
110. Khraibani Camelia PSD DA
111. Korodi Attila UDMR NU
112. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lubanovici Mircea PDL NU
115. Man Mircea PDL -
116. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
117. Marcoci Vlad PSD DA
118. Marcu Nicu PNL DA
119. Marcu Viorica PNL DA
120. Marian Ion Cristinel ND DA
121. Marin Gheorghe PSD DA
122. Markó Attila-Gabor UDMR NU
123. Marocico Ion Minoritati DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
125. Máté András-Levente UDMR NU
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Mitrea Miron Tudor PSD DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocioi Niculina ND DA
136. Moisii Constantin ND DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Nazare Alexandru PDL NU
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Necula Cosmin PSD DA
142. Negruț Cornelia ALDE DA
143. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
144. Nichita Cristina PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Florian PSD DA
147. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistor Marioara ND DA
150. Niță Emil PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oajdea Daniel Vasile ND DA
153. Orban Ludovic PNL NU
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Palașcă Viorel PNL DA
156. Paul Maria-Andreea PDL NU
157. Pârgaru Ion PNL DA
158. Peia Ninel PSD DA
159. Petrescu Petre PSD DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
162. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
163. Popa Octavian-Marius PNL DA
164. Popa Radu Mihai PSD DA
165. Popeangă Vasile PSD DA
166. Popescu Dan-Cristian PDL NU
167. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
168. Pușcaș Iacob - DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
170. Răducanu Ion PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Constantin PSD DA
173. Rădulescu Romeo PDL NU
174. Rățoi Neculai PSD DA
175. Reuer Elena-Ramona PNL DA
176. Rizea Cristian PSD DA
177. Roman Cristian-Constantin PDL NU
178. Roman Gheorghe PSD DA
179. Roman Petre PNL DA
180. Roman Victor PSD DA
181. Roșca Mircea PNL DA
182. Rotaru Răzvan ALDE DA
183. Rusu Valentin PNL DA
184. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
185. Scarlat George PNL DA
186. Secară Florin Mihail PDL NU
187. Sefer Cristian-George ND DA
188. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
189. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stan Ion PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD DA
194. Stanciu Zisu PSD DA
195. Stancu Ionel Minoritati DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
198. Stragea Sorin Constantin PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surdu Raluca PNL DA
201. Szabó Ödön UDMR NU
202. Șcheau Ion PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șoptică Costel PNL DA
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
207. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
208. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
209. Tămâian Ioan PNL DA
210. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
211. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
212. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
213. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
214. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
215. Tiuch Cătălin PSD DA
216. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
217. Tomac Eugen - -
218. Tudorache Daniel PSD DA
219. Tudorie Violeta PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PDL NU
222. Tușa Adriana Diana - DA
223. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
224. Udriște Gheorghe PDL NU
225. Uricec Eugen Constantin PSD DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
228. Vladu Iulian PDL Abținere
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
235. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 6:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro