Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:27

Subiect vot: PL 371/2013 ama.14
PL 371/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2013 privind înființarea și acreditarea fondurilor mutuale pentru gestionarea riscurilor în agricultură și acordarea de compensații financiare membrilor pentru pierderile economice cauzate de boli ale animalelor, ale plantelor sau de un incident de mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:234 114 42 23 15 12 13 11 4
- voturi pentru (DA):181 114 42 - - - 13 11 1
- voturi împotrivă (NU):52 - - 23 15 12 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR NU
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Cocei Erland PNL DA
52. Comșa Cornel-George ND NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND NU
61. Dascălu Constantin PDL NU
62. Deaconu Mihai ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria ND NU
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR NU
87. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu ND NU
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Geantă Florian Daniel PDL NU
95. Gheorghe Florin PDL NU
96. Gheorghe Tinel PDL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Gurzău Adrian PDL NU
104. Gust Băloșin Florentin PSD DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Horga Vasile PNL DA
108. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
109. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iane Daniel PNL DA
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ionescu Aurelian ALDE DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Kelemen Hunor UDMR NU
119. Kerekes Károly UDMR NU
120. Kereskényi Gábor UDMR NU
121. Korodi Attila UDMR NU
122. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lubanovici Mircea PDL NU
125. Man Mircea PDL NU
126. Manda Iulian Claudiu PSD DA
127. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
128. Manolache Marius PSD DA
129. Marcoci Vlad PSD DA
130. Marcu Viorica PNL DA
131. Marian Ion Cristinel ND NU
132. Marin Gheorghe PSD DA
133. Markó Attila-Gabor UDMR NU
134. Marocico Ion Minoritati DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
136. Máté András-Levente UDMR NU
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Melinte Ion PSD DA
139. Mihai Aurelian - Abținere
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mitrea Miron Tudor PSD DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Adrian PSD DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocioi Niculina ND NU
150. Moldovan Ioan ALDE DA
151. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Nazare Alexandru PDL NU
155. Neacșu Marian PSD DA
156. Necula Cosmin PSD DA
157. Negruț Clement - NU
158. Negruț Cornelia ALDE DA
159. Nichita Cristina PSD DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
162. Niculae Aurel PNL DA
163. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
164. Nistor Marioara ND NU
165. Oajdea Daniel Vasile ND NU
166. Oltean Ioan PDL NU
167. Orban Ludovic PNL DA
168. Palașcă Viorel PNL DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Paul Maria-Andreea PDL NU
171. Peia Ninel PSD DA
172. Petrea Dorin Silviu PSD DA
173. Petrescu Petre PSD DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Popa Octavian-Marius PNL DA
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popeangă Vasile PSD DA
179. Preda Cezar-Florin PDL NU
180. Pușcaș Iacob - DA
181. Răducanu Ion PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Constantin PSD DA
184. Rădulescu Romeo PDL NU
185. Rățoi Neculai PSD DA
186. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
187. Rizea Cristian PSD DA
188. Roman Gheorghe PSD DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Roman Victor PSD DA
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Simedru Dan Coriolan PNL DA
196. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stan Ion PSD DA
200. Stanciu Zisu PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
204. Stragea Sorin Constantin PSD DA
205. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
206. Surdu Raluca PNL DA
207. Szabó Ödön UDMR NU
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
212. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
213. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
214. Tiuch Cătălin PSD DA
215. Tîlvăr Angel PSD DA
216. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
217. Tudorache Daniel PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PDL NU
220. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
221. Udriște Gheorghe PDL NU
222. Uricec Eugen Constantin PSD DA
223. Ursărescu Dorinel PNL DA
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Vasilică Radu Costin PSD DA
226. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
227. Vladu Iulian PDL NU
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 1:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro