Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:29 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:29

Subiect vot: PL 371/2013 ama.20
PL 371/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2013 privind înființarea și acreditarea fondurilor mutuale pentru gestionarea riscurilor în agricultură și acordarea de compensații financiare membrilor pentru pierderile economice cauzate de boli ale animalelor, ale plantelor sau de un incident de mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:235 110 46 23 14 12 14 13 3
- voturi pentru (DA):184 110 46 - 2 - 13 13 -
- voturi împotrivă (NU):37 - - 23 11 - - - 3
- abțineri:14 - - - 1 12 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Cocei Erland PNL DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
59. Dalca Ștefan-Petru ND NU
60. Dascălu Constantin PDL NU
61. Deaconu Mihai ND NU
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
64. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Diniță Ion ALDE DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu ND DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
94. Geantă Florian Daniel PDL NU
95. Gheorghe Florin PDL NU
96. Gheorghe Tinel PDL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
99. Grecea Maria PNL DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gurzău Adrian PDL NU
103. Gust Băloșin Florentin PSD DA
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hulea Ioan ND DA
107. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
108. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iane Daniel PNL DA
111. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ionescu Aurelian ALDE DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR Abținere
118. Kerekes Károly UDMR Abținere
119. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
120. Korodi Attila UDMR Abținere
121. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lubanovici Mircea PDL NU
124. Man Mircea PDL NU
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
127. Manolache Marius PSD DA
128. Marcoci Vlad PSD DA
129. Marcu Viorica PNL DA
130. Marian Ion Cristinel ND NU
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
133. Marocico Ion Minoritati Abținere
134. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
135. Máté András-Levente UDMR Abținere
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Mihai Aurelian - NU
139. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Mitrea Miron Tudor PSD DA
145. Mîrza Gavril PSD DA
146. Mocanu Adrian PSD DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocioi Niculina ND NU
149. Moldovan Ioan ALDE DA
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Nazare Alexandru PDL NU
154. Neacșu Marian PSD DA
155. Necula Cosmin PSD DA
156. Negruț Clement - NU
157. Negruț Cornelia ALDE DA
158. Nichita Cristina PSD DA
159. Nicolae Florian PSD DA
160. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
161. Niculae Aurel PNL DA
162. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
163. Niță Emil PSD DA
164. Oajdea Daniel Vasile ND NU
165. Oltean Ioan PDL NU
166. Orban Ludovic PNL DA
167. Palașcă Viorel PNL DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Paul Maria-Andreea PDL NU
170. Peia Ninel PSD DA
171. Petrea Dorin Silviu PSD DA
172. Petrescu Petre PSD DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
175. Popa Octavian-Marius PNL DA
176. Popa Radu Mihai PSD DA
177. Popeangă Vasile PSD DA
178. Preda Cezar-Florin PDL NU
179. Răducanu Ion PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Constantin PSD DA
182. Rădulescu Romeo PDL NU
183. Rățoi Neculai PSD DA
184. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
185. Reuer Elena-Ramona PNL DA
186. Rizea Cristian PSD DA
187. Roman Gheorghe PSD DA
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Roman Victor PSD DA
190. Roșca Mircea PNL DA
191. Rotaru Răzvan ALDE DA
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
194. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Simedru Dan Coriolan PNL DA
197. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Zisu PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stragea Sorin Constantin PSD DA
206. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
207. Surdu Raluca PNL DA
208. Szabó Ödön UDMR Abținere
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
212. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
213. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
214. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
215. Tiuch Cătălin PSD DA
216. Tîlvăr Angel PSD DA
217. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
218. Traicu Rodin PSD DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PDL NU
222. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
223. Udriște Gheorghe PDL NU
224. Uricec Eugen Constantin PSD DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Vasilică Radu Costin PSD DA
228. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
229. Vladu Iulian PDL NU
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlădoiu Aurel PSD DA
232. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 18:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro