Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:31

Subiect vot: PL 371/2013 ama.24
PL 371/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2013 privind înființarea și acreditarea fondurilor mutuale pentru gestionarea riscurilor în agricultură și acordarea de compensații financiare membrilor pentru pierderile economice cauzate de boli ale animalelor, ale plantelor sau de un incident de mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:249 119 56 19 13 12 15 13 2
- voturi pentru (DA):213 118 55 - 1 11 15 13 -
- voturi împotrivă (NU):34 1 - 19 12 - - - 2
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL Abținere
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana ND NU
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor ND NU
49. Cocei Erland PNL DA
50. Coman Gheorghe ALDE DA
51. Costin Gheorghe PNL DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Cupă Ion PNL DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND NU
61. Dascălu Constantin PDL NU
62. Deaconu Mihai ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria ND NU
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Geantă Florian Daniel PDL NU
97. Gheorghe Florin PDL NU
98. Gheorghe Tinel PDL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
101. Grecea Maria PNL DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Mircea Minoritati DA
104. Gurzău Adrian PDL NU
105. Gust Băloșin Florentin PSD DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hulea Ioan ND DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Kerekes Károly UDMR DA
121. Kereskényi Gábor UDMR DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lubanovici Mircea PDL NU
126. Man Mircea PDL NU
127. Manda Iulian Claudiu PSD DA
128. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
129. Manolache Marius PSD DA
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marcu Nicu PNL DA
132. Marcu Viorica PNL DA
133. Marian Ion Cristinel ND NU
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Markó Attila-Gabor UDMR DA
136. Marocico Ion Minoritati DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Mihai Aurelian - NU
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Mitrea Miron Tudor PSD DA
147. Mîrza Gavril PSD DA
148. Mocanu Adrian PSD DA
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocioi Niculina ND NU
151. Moldovan Ioan ALDE DA
152. Moldovan Iosif UDMR DA
153. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
154. Movilă Petru PDL NU
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Nazare Alexandru PDL NU
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Necula Cosmin PSD DA
160. Negruț Cornelia ALDE DA
161. Nichita Cristina PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Florian PSD DA
164. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
165. Niculae Aurel PNL DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Niță Emil PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oajdea Daniel Vasile ND NU
170. Oltean Ioan PDL NU
171. Orban Ludovic PNL DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Palașcă Viorel PNL DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Paul Maria-Andreea PDL NU
177. Păun Nicolae Minoritati DA
178. Peia Ninel PSD DA
179. Petrea Dorin Silviu PSD DA
180. Petrescu Petre PSD DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
183. Popa Octavian-Marius PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popeangă Vasile PSD DA
186. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
187. Potor Călin PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PDL NU
189. Răducanu Ion PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Rădulescu Constantin PSD DA
192. Rățoi Neculai PSD DA
193. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
194. Reuer Elena-Ramona PNL DA
195. Rizea Cristian PSD DA
196. Roman Gheorghe PSD DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Roman Victor PSD DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rotaru Răzvan ALDE DA
201. Săpunaru Nini PNL DA
202. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
204. Scutaru Adrian George PNL DA
205. Simedru Dan Coriolan PNL DA
206. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
207. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stan Ioan PSD DA
210. Stan Ion PSD NU
211. Stanciu Anghel PSD DA
212. Stanciu Zisu PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
216. Stragea Sorin Constantin PSD DA
217. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
218. Surdu Raluca PNL DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Ștefan Viorel PSD DA
223. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
224. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
225. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
226. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
227. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
228. Tiuch Cătălin PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
231. Traicu Rodin PSD DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca PDL NU
235. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
236. Udriște Gheorghe PDL NU
237. Uricec Eugen Constantin PSD DA
238. Ursărescu Dorinel PNL DA
239. Vainer Aurel Minoritati DA
240. Vasilică Radu Costin PSD DA
241. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
242. Vladu Iulian PDL NU
243. Vlase Petru Gabriel PSD DA
244. Vlădoiu Aurel PSD DA
245. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zaharcu Neviser PSD DA
248. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 5:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro