Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:29 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:29

Subiect vot: PL 371/2013 amr.2
PL 371/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2013 privind înființarea și acreditarea fondurilor mutuale pentru gestionarea riscurilor în agricultură și acordarea de compensații financiare membrilor pentru pierderile economice cauzate de boli ale animalelor, ale plantelor sau de un incident de mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:234 112 44 23 14 12 14 12 3
- voturi pentru (DA):41 2 1 23 12 - 1 1 1
- voturi împotrivă (NU):177 109 42 - 2 - 12 11 1
- abțineri:15 1 1 - - 12 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin PNL NU
10. Arsene Ionel PSD NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Avram Marian PSD NU
13. Axente Ioan PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL NU
22. Birchall Ana PSD NU
23. Bleotu Vasile PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Bucur Constantin-Alin PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
44. Cioată Cezar ALDE NU
45. Ciobanu Gheorghe PSD NU
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
51. Ciuhodaru Tudor ND DA
52. Cocei Erland PNL NU
53. Coman Gheorghe ALDE NU
54. Covaci Dorel PSD Abținere
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Cristea Aurelia PSD NU
57. Cristea Victor PSD NU
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
59. Dalca Ștefan-Petru ND DA
60. Dascălu Constantin PDL DA
61. Deaconu Mihai ND DA
62. Delureanu Virgil PSD NU
63. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
64. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
65. Dima Toader PSD NU
66. Diniță Ion ALDE DA
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Doboș Anton PNL NU
69. Dobre Mircea-Titus PSD NU
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dolha Mircea PNL NU
72. Dolineaschi Andrei PSD NU
73. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
74. Dragomir Gheorghe PNL NU
75. Dragomir Maria ND DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
78. Dumbrăvanu Paul PNL NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
80. Dumitru Georgică ALDE NU
81. Emacu Gheorghe PSD NU
82. Enache Marian PSD NU
83. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati NU
87. Florea Damian ALDE NU
88. Florea Daniel PSD NU
89. Fonta Nuțu ND DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD NU
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
92. Geantă Florian Daniel PDL DA
93. Gheorghe Florin PDL DA
94. Gheorghe Tinel PDL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
96. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
97. Grecea Maria PNL NU
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
99. Grosaru Mircea Minoritati NU
100. Gurzău Adrian PDL DA
101. Gust Băloșin Florentin PSD NU
102. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
103. Harbuz Liviu PSD NU
104. Horga Vasile PNL NU
105. Hulea Ioan ND NU
106. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
107. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
108. Iancu Iulian PSD NU
109. Iane Daniel PNL NU
110. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
111. Ibram Iusein Minoritati NU
112. Ionescu Aurelian ALDE NU
113. Iordache Florin PSD NU
114. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
115. Itu Cornel PSD NU
116. Kelemen Hunor UDMR Abținere
117. Kerekes Károly UDMR Abținere
118. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
119. Korodi Attila UDMR Abținere
120. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati NU
122. Lubanovici Mircea PDL DA
123. Man Mircea PDL DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD NU
125. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
126. Manolache Marius PSD NU
127. Marcoci Vlad PSD NU
128. Marcu Viorica PNL NU
129. Marian Ion Cristinel ND DA
130. Marin Gheorghe PSD NU
131. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
132. Marocico Ion Minoritati NU
133. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
134. Máté András-Levente UDMR Abținere
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
136. Melinte Ion PSD NU
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
138. Mihai Aurelian - Abținere
139. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
141. Mircovici Niculae Minoritati NU
142. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
143. Mitrea Manuela PSD NU
144. Mitrea Miron Tudor PSD NU
145. Mîrza Gavril PSD NU
146. Mocanu Adrian PSD NU
147. Mocanu Vasile PSD NU
148. Mocioi Niculina ND DA
149. Moldovan Ioan ALDE NU
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
151. Munteanu Ioan PSD NU
152. Nassar Rodica PSD NU
153. Nazare Alexandru PDL DA
154. Neacșu Marian PSD NU
155. Necula Cosmin PSD NU
156. Negruț Cornelia ALDE NU
157. Nichita Cristina PSD NU
158. Nicolae Florian PSD NU
159. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
160. Niculae Aurel PNL NU
161. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
162. Oajdea Daniel Vasile ND DA
163. Oltean Ioan PDL DA
164. Orban Ludovic PNL Abținere
165. Palașcă Viorel PNL NU
166. Palăr Ionel PNL NU
167. Paul Maria-Andreea PDL DA
168. Peia Ninel PSD NU
169. Petrea Dorin Silviu PSD NU
170. Petrescu Petre PSD NU
171. Petric Octavian PSD NU
172. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
173. Popa Octavian-Marius PNL NU
174. Popa Radu Mihai PSD NU
175. Popeangă Vasile PSD NU
176. Preda Cezar-Florin PDL DA
177. Pușcaș Iacob - NU
178. Răducanu Ion PSD NU
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
180. Rădulescu Constantin PSD NU
181. Rădulescu Romeo PDL DA
182. Rățoi Neculai PSD NU
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
184. Rizea Cristian PSD NU
185. Roman Gheorghe PSD NU
186. Roman Ioan Sorin PSD NU
187. Roman Victor PSD NU
188. Roșca Mircea PNL NU
189. Săpunaru Nini PNL NU
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
191. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
192. Scutaru Adrian George PNL NU
193. Simedru Dan Coriolan PNL NU
194. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
195. Solomon Adrian PSD NU
196. Stan Ioan PSD NU
197. Stan Ion PSD NU
198. Stanciu Zisu PSD NU
199. Stancu Ionel Minoritati -
200. Stănescu Alexandru PSD NU
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
202. Stragea Sorin Constantin PSD NU
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
204. Surdu Raluca PNL NU
205. Szabó Ödön UDMR Abținere
206. Șimon Gheorghe PSD NU
207. Șoptică Costel PNL NU
208. Ștefan Viorel PSD NU
209. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
211. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
212. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
213. Tiuch Cătălin PSD NU
214. Tîlvăr Angel PSD NU
215. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
216. Traicu Rodin PSD NU
217. Tudorache Daniel PSD NU
218. Tudose Mihai PSD NU
219. Turcan Raluca PDL DA
220. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
221. Udriște Gheorghe PDL DA
222. Uricec Eugen Constantin PSD NU
223. Ursărescu Dorinel PNL NU
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Vasilică Radu Costin PSD NU
226. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
227. Vladu Iulian PDL DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD NU
230. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
231. Weber Mihai PSD NU
232. Zaharcu Neviser PSD NU
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 5:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro