Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:30

Subiect vot: PL 371/2013 amr.3
PL 371/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2013 privind înființarea și acreditarea fondurilor mutuale pentru gestionarea riscurilor în agricultură și acordarea de compensații financiare membrilor pentru pierderile economice cauzate de boli ale animalelor, ale plantelor sau de un incident de mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:245 116 52 22 13 13 15 12 2
- voturi pentru (DA):42 1 4 22 12 - 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):195 113 47 - 1 13 9 12 -
- abțineri:5 1 - - - - 3 - 1
- nu au votat:3 1 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PNL NU
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Berci Vasile PNL NU
22. Birchall Ana PSD NU
23. Bleotu Vasile PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR NU
29. Bucur Constantin-Alin PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Calotă Florică Ică PNL NU
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chiriță Dumitru PSD NU
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
44. Cioată Cezar ALDE NU
45. Ciobanu Gheorghe PSD NU
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
51. Ciuhodaru Tudor ND DA
52. Cocei Erland PNL NU
53. Coman Gheorghe ALDE NU
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Aurelia PSD NU
58. Cristea Victor PSD NU
59. Cristian Horia PNL NU
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
61. Cupă Ion PNL DA
62. Daea Petre PSD NU
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD NU
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
69. Dima Toader PSD NU
70. Diniță Ion ALDE NU
71. Dîrzu Ioan PSD NU
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD NU
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
78. Dolineaschi Andrei PSD NU
79. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
80. Dragomir Gheorghe PNL NU
81. Dragomir Maria ND DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD NU
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
84. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
86. Dumbrăvanu Paul PNL NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dumitru Georgică ALDE NU
89. Emacu Gheorghe PSD NU
90. Enache Marian PSD NU
91. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR NU
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati NU
95. Florea Damian ALDE NU
96. Florea Daniel PSD NU
97. Frăticiu Gheorghe PSD NU
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
100. Geantă Florian Daniel PDL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Gheorghe Tinel PDL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
105. Grama Horia PSD NU
106. Grecea Maria PNL NU
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
108. Grosaru Mircea Minoritati NU
109. Gurzău Adrian PDL DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
111. Harbuz Liviu PSD NU
112. Hulea Ioan ND NU
113. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
114. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iane Daniel PNL NU
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
118. Ibram Iusein Minoritati NU
119. Ionescu Aurelian ALDE NU
120. Iordache Florin PSD NU
121. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
122. Itu Cornel PSD NU
123. Kelemen Hunor UDMR NU
124. Kerekes Károly UDMR NU
125. Kereskényi Gábor UDMR NU
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati NU
129. Lubanovici Mircea PDL DA
130. Man Mircea PDL DA
131. Manda Iulian Claudiu PSD NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
133. Manolache Marius PSD NU
134. Marcoci Vlad PSD NU
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marin Gheorghe PSD NU
137. Markó Attila-Gabor UDMR NU
138. Marocico Ion Minoritati NU
139. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
140. Máté András-Levente UDMR NU
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
143. Mihai Aurelian - Abținere
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
148. Mitrea Manuela PSD NU
149. Mitrea Miron Tudor PSD DA
150. Mîrza Gavril PSD NU
151. Mocanu Adrian PSD NU
152. Mocanu Vasile PSD NU
153. Mocioi Niculina ND DA
154. Moldovan Ioan ALDE NU
155. Moldovan Iosif UDMR NU
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
157. Movilă Petru PDL DA
158. Munteanu Ioan PSD NU
159. Nassar Rodica PSD NU
160. Nazare Alexandru PDL DA
161. Neacșu Marian PSD NU
162. Necula Cosmin PSD NU
163. Negruț Cornelia ALDE NU
164. Nichita Cristina PSD NU
165. Nicoară Romeo Florin PNL -
166. Nicolae Florian PSD NU
167. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
168. Niculae Aurel PNL NU
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
170. Niță Emil PSD NU
171. Nosa Iuliu PSD NU
172. Oajdea Daniel Vasile ND DA
173. Oltean Ioan PDL DA
174. Orban Ludovic PNL NU
175. Palașcă Viorel PNL NU
176. Palăr Ionel PNL NU
177. Pambuccian Varujan Minoritati NU
178. Paul Maria-Andreea PDL DA
179. Peia Ninel PSD NU
180. Petrea Dorin Silviu PSD NU
181. Petrescu Petre PSD NU
182. Petric Octavian PSD NU
183. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
184. Popa Octavian-Marius PNL NU
185. Popa Radu Mihai PSD NU
186. Popeangă Vasile PSD NU
187. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
188. Potor Călin PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PDL DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
191. Rădulescu Constantin PSD NU
192. Rățoi Neculai PSD NU
193. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
194. Reuer Elena-Ramona PNL DA
195. Rizea Cristian PSD NU
196. Roman Gheorghe PSD NU
197. Roman Ioan Sorin PSD NU
198. Roman Victor PSD NU
199. Roșca Mircea PNL NU
200. Rotaru Răzvan ALDE NU
201. Săpunaru Nini PNL NU
202. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
204. Scutaru Adrian George PNL NU
205. Simedru Dan Coriolan PNL NU
206. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
207. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
208. Solomon Adrian PSD NU
209. Stan Ioan PSD NU
210. Stan Ion PSD NU
211. Stanciu Zisu PSD NU
212. Stancu Ionel Minoritati -
213. Stănescu Alexandru PSD NU
214. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
215. Stragea Sorin Constantin PSD NU
216. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
217. Surdu Raluca PNL NU
218. Szabó Ödön UDMR NU
219. Șoptică Costel PNL NU
220. Ștefan Viorel PSD NU
221. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
222. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
223. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
224. Tiuch Cătălin PSD NU
225. Tîlvăr Angel PSD NU
226. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
227. Traicu Rodin PSD NU
228. Tudorache Daniel PSD NU
229. Tudose Mihai PSD NU
230. Turcan Raluca PDL DA
231. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
232. Udriște Gheorghe PDL DA
233. Uricec Eugen Constantin PSD NU
234. Ursărescu Dorinel PNL NU
235. Vainer Aurel Minoritati DA
236. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
237. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
238. Vladu Iulian PDL DA
239. Vlase Petru Gabriel PSD NU
240. Vlădoiu Aurel PSD NU
241. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
242. Weber Mihai PSD NU
243. Zaharcu Neviser PSD NU
244. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro