Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 10:54 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 10:54

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 227/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:120 53 27 13 8 8 5 5 1
- voturi pentru (DA):33 3 2 13 7 8 - - -
- voturi împotrivă (NU):85 49 25 - - - 5 5 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Antal István UDMR DA
3. Anton Marin PNL NU
4. Bălan Ion PSD NU
5. Benga Ioan PSD NU
6. Birchall Ana PSD NU
7. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
8. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
9. Bónis István UDMR DA
10. Bucur Constantin-Alin PSD DA
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
12. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
13. Călin Ion PSD NU
14. Cherecheș Florica PNL NU
15. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
16. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
17. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
18. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
19. Ciurariu Florin PNL NU
20. Cocei Erland PNL NU
21. Coman Gheorghe ALDE NU
22. Costin Gheorghe PNL NU
23. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
24. Cristea Aurelia PSD NU
25. Cristea Victor PSD NU
26. Dascălu Constantin PDL DA
27. Deaconu Mihai ND DA
28. Delureanu Virgil PSD NU
29. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
30. Dima Toader PSD NU
31. Doboș Anton PNL NU
32. Dobre Victor Paul PNL NU
33. Dobrinescu Traian PNL DA
34. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
35. Dolineaschi Andrei PSD NU
36. Dragomir Maria ND DA
37. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
38. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
39. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
40. Emacu Gheorghe PSD NU
41. Enache Marian PSD NU
42. Eparu Ion PSD NU
43. Fejér László-Ődőn UDMR DA
44. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
45. Firczak Gheorghe Minoritati NU
46. Frăticiu Gheorghe PSD NU
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
48. Gheorghe Tinel PDL DA
49. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
50. Grecea Maria PNL NU
51. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
52. Guran Virgil PNL NU
53. Horga Vasile PNL NU
54. Hulea Ioan ND -
55. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
59. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
60. Longher Ghervazen Minoritati NU
61. Lubanovici Mircea PDL DA
62. Markó Attila-Gabor UDMR DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
64. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
65. Melinte Ion PSD NU
66. Militaru Lucian PDL DA
67. Mocanu Vasile PSD NU
68. Moldovan Ioan ALDE NU
69. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
70. Muntean Mircia PDL DA
71. Munteanu Ioan PSD NU
72. Nazare Alexandru PDL DA
73. Neacșu Marian PSD NU
74. Negruț Cornelia ALDE NU
75. Nichita Cristina PSD NU
76. Nicolae Florian PSD NU
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Nistor Marioara ND DA
79. Niță Emil PSD NU
80. Nosa Iuliu PSD NU
81. Ochi Ion PSD NU
82. Palașcă Viorel PNL NU
83. Palăr Ionel PNL NU
84. Pambuccian Varujan Minoritati NU
85. Petric Octavian PSD NU
86. Popeangă Vasile PSD NU
87. Popescu Dan-Cristian PDL DA
88. Pușcaș Iacob - NU
89. Răducanu Ion PSD NU
90. Rădulescu Romeo PDL DA
91. Roman Cristian-Constantin PDL DA
92. Roman Gheorghe PSD NU
93. Rotaru Răzvan ALDE NU
94. Scutaru Adrian George PNL NU
95. Sefer Cristian-George ND DA
96. Seres Dénes UDMR DA
97. Simedru Dan Coriolan PNL NU
98. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
99. Stan Ion PSD NU
100. Stănescu Alexandru PSD NU
101. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
102. Sturzu Mihai-Răzvan PSD -
103. Szabó Ödön UDMR DA
104. Șimon Gheorghe PSD NU
105. Șoptică Costel PNL NU
106. Șova Lucian PSD NU
107. Ștefan Viorel PSD NU
108. Tămâian Ioan PNL DA
109. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
110. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
111. Tîlvăr Angel PSD DA
112. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
113. Traicu Rodin PSD NU
114. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
115. Udriște Gheorghe PDL DA
116. Ursărescu Dorinel PNL NU
117. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
118. Zaharcu Neviser PSD NU
119. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
120. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 22:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro