Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 11:25 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 11:25

Subiect vot: PL 227/2013 ama.18
PL 227/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:143 62 34 12 8 11 8 7 1
- voturi pentru (DA):124 61 34 12 - 1 8 7 1
- voturi împotrivă (NU):7 - - - 7 - - - -
- abțineri:10 - - - 1 9 - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Anghel Gabriela-Lola ND NU
5. Antal István UDMR Abținere
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Balan Ioan PDL DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Bónis István UDMR Abținere
14. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calotă Florică Ică PNL DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Cherecheș Florica PNL DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
21. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
22. Cioată Cezar ALDE DA
23. Ciobanu Liliana ND NU
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
28. Cocei Erland PNL DA
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
31. Cristian Horia PNL DA
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
33. Dalca Ștefan-Petru ND NU
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
36. Dima Toader PSD DA
37. Doboș Anton PNL DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD -
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrinescu Traian PNL DA
41. Dolha Mircea PNL DA
42. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
43. Dolineaschi Andrei PSD DA
44. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
45. Dragomir Maria ND NU
46. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
47. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
48. Emacu Gheorghe PSD DA
49. Enache Marian PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
52. Frăticiu Gheorghe PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gheorghe Tinel PDL DA
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
57. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Guran Virgil PNL DA
61. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
62. Iancu Iulian PSD DA
63. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
67. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
68. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
69. Longher Ghervazen Minoritati DA
70. Lubanovici Mircea PDL DA
71. Man Mircea PDL DA
72. Marcoci Vlad PSD DA
73. Marin Gheorghe PSD DA
74. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
75. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
76. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
78. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
79. Mircovici Niculae Minoritati DA
80. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
81. Mocanu Vasile PSD DA
82. Mocioi Niculina ND NU
83. Moldovan Ioan ALDE DA
84. Moldovan Iosif UDMR Abținere
85. Molnar Zsolt UDMR -
86. Muntean Mircia PDL DA
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Nazare Alexandru PDL DA
89. Negruț Clement - DA
90. Negruț Cornelia ALDE DA
91. Nicolae Florian PSD DA
92. Niculae Aurel PNL DA
93. Niță Emil PSD DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Ochi Ion PSD DA
96. Palăr Ionel PNL DA
97. Paleologu Theodor PDL DA
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Petric Octavian PSD DA
100. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
101. Popeangă Vasile PSD DA
102. Preda Cezar-Florin PDL DA
103. Răducanu Ion PSD DA
104. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
105. Roman Cristian-Constantin PDL DA
106. Roman Gheorghe PSD DA
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Roman Petre PNL DA
109. Rotaru Răzvan ALDE DA
110. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
111. Scarlat George PNL DA
112. Scutaru Adrian George PNL DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Simedru Dan Coriolan PNL DA
115. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
116. Stan Ion PSD DA
117. Stănescu Alexandru PSD DA
118. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
119. Stragea Sorin Constantin PSD DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Szabó Ödön UDMR Abținere
122. Șcheau Ion PSD DA
123. Șoptică Costel PNL DA
124. Șova Lucian PSD DA
125. Ștefan Viorel PSD DA
126. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
127. Tămâian Ioan PNL DA
128. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
129. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
130. Teju Sorin PNL DA
131. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
132. Traicu Rodin PSD DA
133. Tudorie Violeta PSD DA
134. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
135. Udriște Gheorghe PDL DA
136. Ursărescu Dorinel PNL DA
137. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
138. Vladu Iulian PDL DA
139. Weber Mihai PSD DA
140. Zaharcu Neviser PSD DA
141. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
142. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
143. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro