Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 11:26 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 11:26

Subiect vot: PL 227/2013 ama.22
PL 227/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 61 38 12 2 12 7 7 1
- voturi pentru (DA):126 61 37 12 1 - 7 7 1
- voturi împotrivă (NU):11 - - - - 11 - - -
- abțineri:2 - - - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Antal István UDMR NU
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Balan Ioan PDL DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Bónis István UDMR NU
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Calotă Florică Ică PNL DA
14. Călin Ion PSD DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Chiriță Dumitru PSD DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
19. Cioată Cezar ALDE DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
24. Cocei Erland PNL DA
25. Costin Gheorghe PNL DA
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
27. Cristian Horia PNL DA
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
29. Dalca Ștefan-Petru ND DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
32. Dima Toader PSD DA
33. Doboș Anton PNL DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrinescu Traian PNL DA
37. Dolha Mircea PNL DA
38. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
39. Dolineaschi Andrei PSD DA
40. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
41. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
42. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
43. Emacu Gheorghe PSD DA
44. Enache Marian PSD DA
45. Eparu Ion PSD DA
46. Frăticiu Gheorghe PSD DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gheorghe Tinel PDL DA
49. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
50. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
51. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
52. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
53. Grosaru Mircea Minoritati DA
54. Guran Virgil PNL DA
55. Horga Vasile PNL DA
56. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
57. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
61. Kerekes Károly UDMR NU
62. Kereskényi Gábor UDMR NU
63. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
64. Longher Ghervazen Minoritati DA
65. Lubanovici Mircea PDL DA
66. Man Mircea PDL DA
67. Marcoci Vlad PSD DA
68. Marin Gheorghe PSD DA
69. Markó Attila-Gabor UDMR NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Máté András-Levente UDMR NU
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
73. Melinte Ion PSD DA
74. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
75. Mircovici Niculae Minoritati DA
76. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
77. Mocanu Vasile PSD DA
78. Moldovan Ioan ALDE DA
79. Moldovan Iosif UDMR NU
80. Muntean Mircia PDL DA
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Nazare Alexandru PDL DA
83. Negruț Clement - DA
84. Negruț Cornelia ALDE DA
85. Nicolae Alexandri PNL DA
86. Nicolae Florian PSD DA
87. Niculae Aurel PNL DA
88. Niță Emil PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Ochi Ion PSD DA
91. Palăr Ionel PNL DA
92. Paleologu Theodor PDL DA
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
95. Petric Octavian PSD DA
96. Pocora Cristina-Ancuța PNL -
97. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
98. Popeangă Vasile PSD DA
99. Preda Cezar-Florin PDL DA
100. Răducanu Ion PSD DA
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
102. Roman Cristian-Constantin PDL DA
103. Roman Gheorghe PSD DA
104. Roman Ioan Sorin PSD DA
105. Roman Petre PNL DA
106. Rotaru Răzvan ALDE DA
107. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
108. Scarlat George PNL DA
109. Scutaru Adrian George PNL DA
110. Seres Dénes UDMR Abținere
111. Simedru Dan Coriolan PNL DA
112. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
113. Stan Ion PSD DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
116. Stragea Sorin Constantin PSD DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Szabó Ödön UDMR NU
119. Șoptică Costel PNL DA
120. Șova Lucian PSD DA
121. Ștefan Viorel PSD DA
122. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
123. Tămâian Ioan PNL DA
124. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
125. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
126. Teju Sorin PNL DA
127. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
128. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
129. Traicu Rodin PSD DA
130. Tudorie Violeta PSD DA
131. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
132. Udriște Gheorghe PDL DA
133. Ursărescu Dorinel PNL DA
134. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
135. Vladu Iulian PDL DA
136. Weber Mihai PSD DA
137. Zaharcu Neviser PSD DA
138. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
139. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
140. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 5:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro