Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 11:50

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 457/2013 privind parteneriatul public-privat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:182 84 37 18 13 12 11 6 1
- voturi pentru (DA):52 2 2 17 13 12 5 1 -
- voturi împotrivă (NU):128 82 34 1 - - 5 5 1
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Avram Marian PSD NU
10. Axente Ioan PSD NU
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Benga Ioan PSD NU
15. Bónis István UDMR DA
16. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
17. Buican Cristian PNL NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Caloianu Mario-Ernest ND DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
22. Chiriță Dumitru PSD NU
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
24. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
25. Ciobanu Liliana ND DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor ND DA
28. Coman Gheorghe ALDE NU
29. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
30. Costin Gheorghe PNL NU
31. Covaci Dorel PSD NU
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Cristea Aurelia PSD NU
34. Cristea Victor PSD NU
35. Cristian Horia PNL NU
36. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
37. Culețu Dănuț PDL DA
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dascălu Constantin PDL DA
40. Deaconu Mihai ND DA
41. Delureanu Virgil PSD NU
42. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
43. Dima Toader PSD NU
44. Dîrzu Ioan PSD NU
45. Doboș Anton PNL NU
46. Dobre Mircea-Titus PSD NU
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrinescu Traian PNL NU
49. Dolha Mircea PNL NU
50. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
51. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
52. Dragomir Maria ND DA
53. Dragomir Viorel Marian PSD NU
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
56. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
57. Emacu Gheorghe PSD NU
58. Enache Marian PSD NU
59. Eparu Ion PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Fejér László-Ődőn UDMR DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
63. Frăticiu Gheorghe PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gheorghe Tinel PDL DA
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
68. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
69. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
70. Grama Horia PSD NU
71. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
72. Grosaru Mircea Minoritati NU
73. Guran Virgil PNL NU
74. Gurzău Adrian PDL DA
75. Horga Vasile PNL NU
76. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
77. Iancu Iulian PSD NU
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Ionescu Aurelian ALDE NU
80. Iordache Florin PSD NU
81. Iriza Scarlat PSD NU
82. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kereskényi Gábor UDMR DA
87. Khraibani Camelia PSD NU
88. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
89. Lubanovici Mircea PDL DA
90. Marcoci Vlad PSD NU
91. Marian Ion Cristinel ND DA
92. Markó Attila-Gabor UDMR DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Máté András-Levente UDMR DA
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
96. Melinte Ion PSD NU
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
99. Militaru Lucian PDL DA
100. Mincă Liliana ND DA
101. Mircovici Niculae Minoritati DA
102. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
103. Mitrea Manuela PSD NU
104. Mitrea Miron Tudor PSD NU
105. Mocanu Vasile PSD NU
106. Mocioi Niculina ND DA
107. Moldovan Ioan ALDE NU
108. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
109. Muntean Mircia PDL DA
110. Munteanu Ioan PSD NU
111. Nassar Rodica PSD NU
112. Nazare Alexandru PDL DA
113. Neacșu Marian PSD NU
114. Negruț Cornelia ALDE NU
115. Nichita Cristina PSD NU
116. Nicolae Alexandri PNL NU
117. Nicolae Florian PSD NU
118. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
119. Nistor Marioara ND DA
120. Niță Emil PSD NU
121. Nosa Iuliu PSD NU
122. Ochi Ion PSD NU
123. Orban Ludovic PNL DA
124. Palașcă Viorel PNL NU
125. Palăr Ionel PNL NU
126. Paleologu Theodor PDL DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati NU
128. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
129. Peia Ninel PSD NU
130. Petric Octavian PSD NU
131. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
132. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
133. Popeangă Vasile PSD NU
134. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
135. Preda Cezar-Florin PDL DA
136. Pușcaș Iacob - NU
137. Răducanu Ion PSD NU
138. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
139. Rădulescu Constantin PSD NU
140. Rățoi Neculai PSD NU
141. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
142. Rizea Cristian PSD NU
143. Roman Cristian-Constantin PDL DA
144. Roman Petre PNL NU
145. Roman Victor PSD NU
146. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
147. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
148. Scarlat George PNL NU
149. Secară Florin Mihail PDL NU
150. Sefer Cristian-George ND DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
153. Solomon Adrian PSD NU
154. Stan Ioan PSD NU
155. Stan Ion PSD NU
156. Stancu Ionel Minoritati DA
157. Stragea Sorin Constantin PSD NU
158. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
159. Surdu Raluca PNL NU
160. Szabó Ödön UDMR DA
161. Șoptică Costel PNL NU
162. Ștefan Viorel PSD NU
163. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
164. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
165. Tămâian Ioan PNL NU
166. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
167. Tîlvăr Angel PSD DA
168. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
169. Traicu Rodin PSD NU
170. Tudorie Violeta PSD NU
171. Udrea Elena Gabriela PDL DA
172. Udriște Gheorghe PDL DA
173. Ursărescu Dorinel PNL NU
174. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
175. Vladu Iulian PDL DA
176. Vlădoiu Aurel PSD NU
177. Weber Mihai PSD NU
178. Zaharcu Neviser PSD NU
179. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
180. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
181. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
182. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 22:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro