Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 12:05

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 717/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.263 / 2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:173 80 34 17 12 14 9 6 1
- voturi pentru (DA):29 - 2 16 11 - - - -
- voturi împotrivă (NU):136 79 30 1 - 14 6 6 -
- abțineri:3 - - - - - 2 - 1
- nu au votat:5 1 2 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL -
5. Amet Varol Minoritati -
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
19. Bónis István UDMR NU
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Calotă Florică Ică PNL NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
26. Cernea Remus-Florinel - Abținere
27. Chiriță Dumitru PSD NU
28. Ciobanu Liliana ND DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
31. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
32. Ciuhodaru Tudor ND DA
33. Cocei Erland PNL NU
34. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
35. Costin Gheorghe PNL NU
36. Covaci Dorel PSD NU
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cristea Aurelia PSD NU
40. Cristea Victor PSD NU
41. Cristian Horia PNL NU
42. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
43. Culețu Dănuț PDL DA
44. Daea Petre PSD NU
45. Dalca Ștefan-Petru ND DA
46. Deaconu Mihai ND DA
47. Delureanu Virgil PSD NU
48. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
49. Dima Toader PSD NU
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Doboș Anton PNL -
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL NU
54. Dobrinescu Traian PNL DA
55. Dolha Mircea PNL NU
56. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
57. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
58. Dragomir Maria ND DA
59. Dragomir Viorel Marian PSD NU
60. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
62. Enache Marian PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR NU
64. Fejér László-Ődőn UDMR NU
65. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
66. Florea Daniel PSD NU
67. Frăticiu Gheorghe PSD NU
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
69. Gheorghe Tinel PDL DA
70. Grama Horia PSD NU
71. Grapini Maria ALDE NU
72. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
73. Grosaru Mircea Minoritati NU
74. Guran Virgil PNL NU
75. Gurzău Adrian PDL DA
76. Harbuz Liviu PSD NU
77. Horga Vasile PNL NU
78. Hulea Ioan ND DA
79. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
80. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
83. Ionescu Aurelian ALDE NU
84. Iordache Florin PSD NU
85. Iriza Scarlat PSD NU
86. Itu Cornel PSD NU
87. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
88. Kelemen Hunor UDMR NU
89. Kerekes Károly UDMR NU
90. Kereskényi Gábor UDMR NU
91. Khraibani Camelia PSD NU
92. Korodi Attila UDMR NU
93. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
94. Longher Ghervazen Minoritati NU
95. Marian Ion Cristinel ND DA
96. Markó Attila-Gabor UDMR NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
98. Máté András-Levente UDMR NU
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
101. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD -
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
103. Militaru Lucian PDL DA
104. Mincă Liliana ND DA
105. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
106. Mitrea Miron Tudor PSD NU
107. Mîrza Gavril PSD NU
108. Mocanu Vasile PSD NU
109. Mocioi Niculina ND -
110. Moisii Constantin ND DA
111. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
112. Muntean Mircia PDL DA
113. Munteanu Ioan PSD NU
114. Nassar Rodica PSD NU
115. Neacșu Marian PSD NU
116. Negruț Cornelia ALDE NU
117. Nichita Cristina PSD NU
118. Nicolae Alexandri PNL NU
119. Nicolae Florian PSD NU
120. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
121. Niculae Aurel PNL NU
122. Niță Emil PSD NU
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Palașcă Viorel PNL NU
125. Palăr Ionel PNL NU
126. Paleologu Theodor PDL NU
127. Păun Nicolae Minoritati NU
128. Peia Ninel PSD NU
129. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
130. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
131. Pop Georgian PSD NU
132. Popa Octavian-Marius PNL NU
133. Popeangă Vasile PSD NU
134. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
135. Preda Cezar-Florin PDL DA
136. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
137. Rădulescu Constantin PSD NU
138. Rățoi Neculai PSD NU
139. Rizea Cristian PSD NU
140. Roman Cristian-Constantin PDL DA
141. Roman Petre PNL DA
142. Roman Victor PSD NU
143. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
144. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
145. Seres Dénes UDMR NU
146. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
147. Solomon Adrian PSD NU
148. Stanciu Zisu PSD NU
149. Stancu Ionel Minoritati Abținere
150. Stragea Sorin Constantin PSD NU
151. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
152. Șimon Gheorghe PSD NU
153. Ștefan Viorel PSD NU
154. Tămâian Ioan PNL NU
155. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
156. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
157. Tîlvăr Angel PSD NU
158. Traicu Rodin PSD NU
159. Tudorie Violeta PSD NU
160. Tudose Mihai PSD NU
161. Turcan Raluca PDL DA
162. Udrea Elena Gabriela PDL DA
163. Udriște Gheorghe PDL DA
164. Ursărescu Dorinel PNL NU
165. Varga Vasile PNL NU
166. Vladu Iulian PDL DA
167. Vlădoiu Aurel PSD NU
168. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
169. Zaharcu Neviser PSD NU
170. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
171. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
173. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 5:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro