Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 13:14 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 13:14

Subiect vot: PL 579/2013 ama.8
PL 579/2013 privind unele măsuri de reglementare a vânzării-cumpărării terenurilor agricole situate în extravilan de către persoane fizice și de înființare a Autorității pentru Administrarea și Reglementarea Pieței Funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:205 93 40 22 12 10 12 12 4
- voturi pentru (DA):118 60 27 16 9 - 2 2 2
- voturi împotrivă (NU):73 30 8 3 3 10 10 8 1
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:12 3 4 3 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD -
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal István UDMR NU
8. Anton Marin PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Bleotu Vasile PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Boghicevici Claudia PDL -
25. Bónis István UDMR NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chiriță Dumitru PSD DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Cioată Cezar ALDE DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD NU
40. Ciobanu Liliana ND DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
46. Cocei Erland PNL DA
47. Coman Gheorghe ALDE NU
48. Covaci Dorel PSD NU
49. Cristea Victor PSD DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
51. Daea Petre PSD DA
52. Dascălu Constantin PDL -
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
55. Dima Toader PSD DA
56. Diniță Ion ALDE DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dolineaschi Andrei PSD DA
61. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Dragomir Maria ND DA
64. Dragomir Viorel Marian PSD DA
65. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
66. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
67. Dumbrăvanu Paul PNL DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dumitru Georgică ALDE -
70. Dumitru Ovidiu-Ioan - -
71. Emacu Gheorghe PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Firczak Gheorghe Minoritati NU
74. Florea Damian ALDE NU
75. Florea Daniel PSD DA
76. Fonta Nuțu ND DA
77. Frăticiu Gheorghe PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
80. Geantă Florian Daniel PDL DA
81. Gheorghe Tinel PDL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
83. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
84. Grama Horia PSD DA
85. Grosaru Mircea Minoritati NU
86. Gurzău Adrian PDL DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Harbuz Liviu PSD DA
89. Horga Vasile PNL NU
90. Hulea Ioan ND NU
91. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
92. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iane Daniel PNL DA
95. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ionescu Aurelian ALDE NU
98. Ionescu George PDL DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
101. Itu Cornel PSD DA
102. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
103. Kelemen Hunor UDMR NU
104. Khraibani Camelia PSD DA
105. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
106. Longher Ghervazen Minoritati NU
107. Lubanovici Mircea PDL DA
108. Man Mircea PDL DA
109. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
110. Manolache Marius PSD NU
111. Marcoci Vlad PSD DA
112. Marian Ion Cristinel ND DA
113. Markó Attila-Gabor UDMR NU
114. Marocico Ion Minoritati NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
117. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mîrza Gavril PSD NU
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocioi Niculina ND DA
123. Molnar Zsolt UDMR NU
124. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Nazare Alexandru PDL DA
127. Neacșu Marian PSD DA
128. Necula Cosmin PSD NU
129. Negruț Cornelia ALDE NU
130. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
131. Nichita Cristina PSD -
132. Nicoară Romeo Florin PNL DA
133. Nicolae Florian PSD NU
134. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
135. Niculae Aurel PNL DA
136. Nistor Marioara ND DA
137. Oajdea Daniel Vasile ND NU
138. Orban Ludovic PNL DA
139. Palașcă Viorel PNL NU
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Paul Maria-Andreea PDL DA
142. Pârgaru Ion PNL DA
143. Peia Ninel PSD DA
144. Petrescu Petre PSD DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
148. Popa Octavian-Marius PNL -
149. Popa Radu Mihai PSD -
150. Popeangă Vasile PSD DA
151. Popescu Dan-Cristian PDL DA
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Pușcaș Iacob - DA
154. Răducanu Ion PSD NU
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Constantin PSD NU
157. Rădulescu Romeo PDL DA
158. Rățoi Neculai PSD DA
159. Reuer Elena-Ramona PNL NU
160. Roman Gheorghe PSD NU
161. Roman Victor PSD DA
162. Rotaru Răzvan ALDE NU
163. Rusu Valentin PNL DA
164. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
165. Secară Florin Mihail PDL DA
166. Simedru Dan Coriolan PNL -
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD NU
170. Stanciu Zisu PSD DA
171. Stancu Ionel Minoritati NU
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
174. Stragea Sorin Constantin PSD DA
175. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
176. Surdu Raluca PNL DA
177. Szabó Ödön UDMR NU
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șoptică Costel PNL DA
180. Ștefan Viorel PSD DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
182. Taloș Gheorghe-Mirel PNL -
183. Tămâian Ioan PNL -
184. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
185. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
186. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
187. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
188. Tiuch Cătălin PSD NU
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Tomac Eugen - DA
191. Tudorache Daniel PSD NU
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Turcan Raluca PDL -
194. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
195. Uricec Eugen Constantin PSD DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vainer Aurel Minoritati NU
198. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
199. Vladu Iulian PDL NU
200. Vlase Petru Gabriel PSD DA
201. Vlădoiu Aurel PSD DA
202. Weber Mihai PSD DA
203. Zaharcu Neviser PSD DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
205. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro