Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 14:54 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 14:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 227/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 136 76 34 16 17 17 12 5
- voturi pentru (DA):243 133 74 - 6 - 17 12 1
- voturi împotrivă (NU):46 1 - 34 8 - - - 3
- abțineri:21 - 2 - 1 17 - - 1
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR Abținere
35. Borbély László UDMR Abținere
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel - NU
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Deaconu Mihai ND Abținere
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND -
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
110. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL NU
120. Gheorghe Florin PDL NU
121. Gheorghe Tinel PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
127. Grama Horia PSD DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gurzău Adrian PDL NU
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Hulea Ioan ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL NU
144. Iordache Florin PSD DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
149. Kelemen Hunor UDMR Abținere
150. Kerekes Károly UDMR Abținere
151. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR Abținere
154. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL NU
157. Man Mircea PDL NU
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marian Ion Cristinel ND NU
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
167. Máté András-Levente UDMR Abținere
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Melinte Ion PSD -
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - NU
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL NU
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Moldovan Iosif UDMR Abținere
183. Molnar Zsolt UDMR Abținere
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL NU
186. Muntean Mircia PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PDL NU
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL NU
205. Orban Ludovic PNL Abținere
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Paleologu Theodor PDL NU
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Pardău Dumitru PNL DA
212. Paul Maria-Andreea PDL NU
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popa Radu Mihai PSD DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Potor Călin PNL DA
229. Preda Cezar-Florin PDL NU
230. Pușcaș Iacob - DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL NU
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL NU
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Mircea PNL DA
245. Rotaru Răzvan ALDE DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
251. Secară Florin Mihail PDL NU
252. Sefer Cristian-George ND NU
253. Seres Dénes UDMR Abținere
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD NU
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Surdu Raluca PNL DA
268. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
269. Szabó Ödön UDMR Abținere
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin PNL DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD -
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Turcan Raluca PDL NU
292. Tușa Adriana Diana - Abținere
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Udriște Gheorghe PDL NU
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Lucia-Ana PNL DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilică Radu Costin PSD DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
303. Vladu Iulian PDL NU
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zaharcu Neviser PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro