Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 15:00 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 15:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 444/2013 pentru ratificarea Convenției privind asistența administrativă reciprocă în domeniul fiscal și a Protocolului de amendare a acesteia, semnate la Strasbourg, la 15 octombrie 2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:327 137 85 34 23 17 15 11 5
- voturi pentru (DA):326 137 85 34 23 17 14 11 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria PNL DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Holban Titi PNL DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Hulea Ioan ND DA
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati Abținere
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marian Ion Cristinel ND DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian - DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PDL DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mitrea Miron Tudor PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina ND DA
189. Moisii Constantin ND DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru PDL DA
194. Muntean Mircia PDL DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL DA
204. Nicolae Alexandri PNL DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Nicolicea Eugen PSD DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Nistor Marioara ND DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor PDL DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Paul Maria-Andreea PDL DA
225. Pârgaru Ion PNL DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai PSD DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Potor Călin PNL DA
240. Preda Cezar-Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob - DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Rizea Cristian PSD DA
251. Roman Cristian-Constantin PDL DA
252. Roman Gheorghe PSD DA
253. Roman Ioan Sorin PSD DA
254. Roman Petre PNL DA
255. Roman Victor PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ALDE DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Scarlat George PNL DA
262. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
263. Scutaru Adrian George PNL DA
264. Secară Florin Mihail PDL DA
265. Sefer Cristian-George ND DA
266. Seres Dénes UDMR DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stănescu Alexandru PSD DA
277. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
282. Szabó Ödön UDMR DA
283. Șcheau Ion PSD DA
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șoptică Costel PNL DA
286. Șova Lucian PSD DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL DA
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Lucia-Ana PNL DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 18:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro