Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 15:17 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 15:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 466/2011 privind completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 127 84 29 21 16 15 7 5
- voturi pentru (DA):284 127 83 29 3 16 14 7 5
- voturi împotrivă (NU):18 - - - 18 - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND NU
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND NU
77. Deaconu Mihai ND NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND NU
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gurzău Adrian PDL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Holban Titi PNL DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hulea Ioan ND DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Man Mircea PDL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND NU
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian - DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PDL DA
169. Mincă Liliana ND NU
170. Mircovici Niculae Minoritati -
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mitrea Miron Tudor PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND NU
178. Moisii Constantin ND NU
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Muntean Mircia PDL DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
194. Nicolicea Eugen PSD DA
195. Niculae Aurel PNL DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Marioara ND NU
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND NU
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PDL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor PDL DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PDL DA
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL DA
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Potor Călin PNL DA
225. Preda Cezar-Florin PDL DA
226. Pușcaș Iacob - DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Ioan Sorin PSD DA
237. Roman Petre PNL DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rotaru Răzvan ALDE DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scutaru Adrian George PNL DA
245. Secară Florin Mihail PDL DA
246. Sefer Cristian-George ND NU
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stanciu Zisu PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
259. Surdu Raluca PNL DA
260. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion PSD DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șoptică Costel PNL DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin PNL DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
275. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Tîlvăr Angel PSD DA
279. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PDL DA
284. Tușa Adriana Diana - DA
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Udriște Gheorghe PDL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel PNL DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Lucia-Ana PNL DA
292. Varga Vasile PNL DA
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL DA
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 15:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro