Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 15:03 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 15:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 346/2013 privind unele măsuri pentru reorganizarea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și a unor structuri aflate în subordinea acestuia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 132 81 33 23 18 16 10 4
- voturi pentru (DA):241 131 80 - 4 - 15 10 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 1 33 18 3 - - 2
- abțineri:19 1 - - 1 15 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND NU
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR Abținere
35. Borbély László UDMR Abținere
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND Abținere
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Deaconu Mihai ND NU
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
111. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND NU
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Gheorghe Tinel PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gurzău Adrian PDL NU
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan ND DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL NU
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
151. Kelemen Hunor UDMR Abținere
152. Kerekes Károly UDMR Abținere
153. Kereskényi Gábor UDMR NU
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR NU
156. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL NU
159. Man Mircea PDL NU
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu PNL DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel ND NU
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
171. Máté András-Levente UDMR Abținere
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - NU
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL NU
178. Mincă Liliana ND NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND NU
186. Moisii Constantin ND NU
187. Moldovan Iosif UDMR Abținere
188. Molnar Zsolt UDMR Abținere
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL NU
191. Muntean Mircia PDL NU
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL NU
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Marioara ND NU
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND NU
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL NU
214. Orban Ludovic PNL NU
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL NU
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL NU
222. Pârgaru Ion PNL DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai PSD DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL NU
235. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
236. Potor Călin PNL DA
237. Preda Cezar-Florin PDL NU
238. Pușcaș Iacob - DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL NU
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL NU
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ALDE DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
256. Săpunaru Nini PNL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Secară Florin Mihail PDL NU
259. Sefer Cristian-George ND NU
260. Seres Dénes UDMR Abținere
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Surdu Raluca PNL DA
274. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
275. Szabó Ödön UDMR NU
276. Șcheau Ion PSD DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
283. Tămâian Ioan PNL DA
284. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
285. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
286. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
287. Teju Sorin PNL DA
288. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
289. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
290. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
291. Tiuch Cătălin PSD DA
292. Tîlvăr Angel PSD DA
293. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Tudose Mihai PSD DA
297. Turcan Raluca PDL NU
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
299. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
300. Udriște Gheorghe PDL NU
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel PNL DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PDL NU
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Weber Mihai PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 8:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro