Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 15:04 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 15:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 502/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2013 pentru modificarea și completarea art.5 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.75/2013 privind unele măsuri pentru reorganizarea prin divizare partială a Oficiului Participațiilor Statului și Privatizării în Industrie, pentru modificarea unor acte normative, precum și pentru reglementarea unor măsuri privind activitatea Departamentului pentru Energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 133 83 33 22 18 16 10 4
- voturi pentru (DA):242 133 82 - 2 - 15 9 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 1 33 20 2 - - 3
- abțineri:18 - - - - 16 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Antal István UDMR Abținere
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
34. Boghicevici Claudia PDL NU
35. Bónis István UDMR Abținere
36. Borbély László UDMR Abținere
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND NU
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL NU
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel - NU
51. Chebac Eugen PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND NU
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
111. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND NU
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Gheorghe Tinel PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gurzău Adrian PDL NU
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan ND DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL NU
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
151. Kelemen Hunor UDMR Abținere
152. Kerekes Károly UDMR Abținere
153. Kereskényi Gábor UDMR NU
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR NU
156. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL NU
159. Man Mircea PDL NU
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND NU
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
170. Máté András-Levente UDMR Abținere
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - NU
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL NU
177. Mincă Liliana ND NU
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND NU
186. Moisii Constantin ND NU
187. Moldovan Iosif UDMR Abținere
188. Molnar Zsolt UDMR Abținere
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL NU
191. Muntean Mircia PDL NU
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL NU
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Marioara ND NU
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND NU
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL NU
213. Orban Ludovic PNL NU
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor PDL NU
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Paul Maria-Andreea PDL NU
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petrescu Petre PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL NU
234. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
235. Potor Călin PNL DA
236. Preda Cezar-Florin PDL NU
237. Pușcaș Iacob - DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL NU
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Rizea Cristian PSD DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL NU
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Petre PNL DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ALDE DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
255. Săpunaru Nini PNL DA
256. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Secară Florin Mihail PDL NU
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR Abținere
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR Abținere
277. Șcheau Ion PSD DA
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PDL NU
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Udriște Gheorghe PDL NU
303. Uricec Eugen Constantin PSD DA
304. Ursărescu Dorinel PNL DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Lucia-Ana PNL DA
307. Varga Vasile PNL DA
308. Vasilică Radu Costin PSD DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vladu Iulian PDL NU
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 3:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro