Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 15:05 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 15:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 449/2013 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.44/2008 privind desfășurarea activităților economice de către persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale și întreprinderile familiale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:318 133 85 31 21 18 16 10 4
- voturi pentru (DA):300 133 85 31 4 17 16 10 4
- voturi împotrivă (NU):17 - - - 17 - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND NU
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grecea Maria PNL DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian PDL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hulea Ioan ND DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lubanovici Mircea PDL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND NU
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND NU
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND NU
186. Moisii Constantin ND NU
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL DA
191. Muntean Mircia PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Nazare Alexandru PDL DA
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Marioara ND DA
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND NU
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL DA
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Paul Maria-Andreea PDL DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popa Radu Mihai PSD DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian PDL DA
233. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
234. Potor Călin PNL DA
235. Preda Cezar-Florin PDL DA
236. Pușcaș Iacob - DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL DA
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Rizea Cristian PSD DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL DA
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Ioan Sorin PSD DA
249. Roman Petre PNL DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ALDE DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Secară Florin Mihail PDL DA
259. Sefer Cristian-George ND NU
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Surdu Raluca PNL DA
274. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
275. Szabó Ödön UDMR Abținere
276. Șcheau Ion PSD DA
277. Șimon Gheorghe PSD DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorie Violeta PSD DA
297. Tudose Mihai PSD DA
298. Turcan Raluca PDL DA
299. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
300. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
301. Udriște Gheorghe PDL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Ursărescu Dorinel PNL DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Lucia-Ana PNL DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
309. Vladu Iulian PDL DA
310. Vlase Petru Gabriel PSD DA
311. Vlădoiu Aurel PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 17:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro