Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.02.2014 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 4 februarie 2014, ora 11:23

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 507/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri și a Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:133 53 26 17 10 10 9 5 3
- voturi pentru (DA):129 53 24 17 9 10 8 5 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Antal István UDMR DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PDL DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
13. Boghicevici Claudia PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Chebac Eugen PSD DA
19. Cherecheș Florica PNL DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciobanu Liliana ND DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
26. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
27. Ciurariu Florin PNL DA
28. Cocei Erland PNL DA
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Culețu Dănuț PDL DA
31. Cupă Ion PNL DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Daea Petre PSD DA
34. Dascălu Constantin PDL DA
35. Deaconu Mihai ND DA
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Doboș Anton PNL DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
43. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
44. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
45. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
46. Enache Marian PSD DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Fonta Nuțu ND DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Galan Constantin PNL DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Geantă Florian Daniel PDL DA
54. Gheorghe Florin PDL DA
55. Gheorghe Tinel PDL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
57. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
58. Grecea Maria PNL DA
59. Gudu Vasile PDL DA
60. Guran Virgil PNL DA
61. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
62. Horga Vasile PNL DA
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
71. Kerekes Károly UDMR DA
72. Kereskényi Gábor UDMR DA
73. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
74. Man Mircea PDL DA
75. Marcoci Vlad PSD DA
76. Marcu Viorica PNL DA
77. Marocico Ion Minoritati DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
80. Mircovici Niculae Minoritati DA
81. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
82. Mitrea Miron Tudor PSD DA
83. Mîrza Gavril PSD DA
84. Mocioi Niculina ND DA
85. Moisii Constantin ND DA
86. Moldovan Ioan ALDE DA
87. Moldovan Iosif UDMR DA
88. Molnar Zsolt UDMR DA
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Nazare Alexandru PDL DA
91. Neacșu Marian PSD DA
92. Negruț Clement - DA
93. Negruț Cornelia ALDE DA
94. Nicolae Florian PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Nistor Marioara ND DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Ochi Ion PSD DA
99. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
100. Peia Ninel PSD DA
101. Petrea Dorin Silviu PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL DA
103. Popeangă Vasile PSD DA
104. Popescu Dan-Cristian PDL DA
105. Răducanu Ion PSD DA
106. Rățoi Neculai PSD DA
107. Rotaru Răzvan ALDE DA
108. Sava Andrei-Valentin PSD DA
109. Scarlat George PNL DA
110. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
111. Solomon Adrian PSD DA
112. Stan Ioan PSD DA
113. Stan Ion PSD DA
114. Stancu Ionel Minoritati DA
115. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
116. Surdu Raluca PNL DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șimon Gheorghe PSD DA
119. Șoptică Costel PNL DA
120. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
121. Tiuch Cătălin PSD DA
122. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
123. Traicu Rodin PSD DA
124. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
125. Udriște Gheorghe PDL DA
126. Vainer Aurel Minoritati DA
127. Varga Vasile PNL -
128. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Vreme Valerian - DA
131. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
133. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 11:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro