Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2014 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2014, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 507/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri și a Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 121 65 27 17 15 13 10 12
- voturi pentru (DA):260 120 64 27 - 15 13 10 11
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - - -
- abțineri:17 1 - - 15 - - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND Abținere
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - Abținere
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana ND Abținere
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George ND Abținere
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dascălu Constantin PDL DA
62. Deaconu Mihai ND Abținere
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria ND Abținere
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
82. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND NU
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel - DA
99. Gheorghe Florin - DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Gudu Vasile PDL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel - DA
109. Gust Băloșin Florentin PSD DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iliuță Vasile PDL DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Man Mircea PDL DA
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND Abținere
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Markó Attila-Gabor UDMR DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian - DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND Abținere
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mitrea Miron Tudor PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioi Niculina ND Abținere
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru - DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara ND -
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PDL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PDL DA
193. Pârgaru Ion PNL DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrache Adrian-Alin PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre PSD DA
199. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popa Radu Mihai PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PDL DA
206. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
207. Potor Călin PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PDL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo PDL DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ALDE DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Sefer Cristian-George ND Abținere
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stoica Mihaela - DA
238. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Radu PNL DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șcheau Ion PSD Abținere
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Tararache Mihai - DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
258. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
259. Tiuch Cătălin PSD DA
260. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
261. Tomac Eugen - DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Turcan Raluca PDL DA
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
267. Udriște Gheorghe PDL DA
268. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel PNL DA
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
273. Vladu Iulian PDL DA
274. Vlădoiu Aurel PSD DA
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
276. Vreme Valerian - DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro