Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2014 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2014, ora 13:03

Subiect vot: PLx 227/2013/2014 A - vot final
PL 227/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:293 129 70 27 17 14 15 9 12
- voturi pentru (DA):215 126 67 - - - 14 8 -
- voturi împotrivă (NU):57 - 1 27 17 - - - 12
- abțineri:19 3 - - - 14 1 1 -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bónis István UDMR Abținere
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Calotă Florică Ică PNL -
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE Abținere
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor ND NU
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George ND NU
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
63. Culețu Dănuț PDL NU
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dascălu Constantin PDL NU
67. Deaconu Mihai ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria ND NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
94. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu ND NU
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel - NU
105. Gheorghe Florin - NU
106. Gheorghe Tinel PDL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL NU
115. Gunia Dragoș-Ionel - NU
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PDL NU
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR Abținere
131. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Korodi Attila UDMR Abținere
134. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Man Mircea PDL NU
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND NU
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Martin Eduard-Stelian PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
149. Máté András-Levente UDMR Abținere
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian - NU
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mincă Liliana ND NU
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mitrea Miron Tudor PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocanu Vasile PSD DA
166. Mocioi Niculina ND NU
167. Moldovan Iosif UDMR Abținere
168. Molnar Zsolt UDMR Abținere
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru - NU
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Nazare Alexandru PDL NU
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Clement - NU
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Alexandri PNL DA
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
184. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
185. Niculae Aurel PNL DA
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara ND NU
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Oltean Ioan PDL NU
193. Palașcă Viorel PNL DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PDL NU
199. Pârgaru Ion PNL DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrache Adrian-Alin PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
204. Petrescu Petre PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popa Radu Mihai PSD DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PDL NU
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
215. Potor Călin PNL DA
216. Preda Cezar-Florin PDL NU
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo PDL NU
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
222. Reuer Elena-Ramona PNL DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roman Petre PNL DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rotaru Răzvan ALDE DA
228. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
229. Săpunaru Nini PNL -
230. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
231. Sefer Cristian-George ND NU
232. Seres Dénes UDMR Abținere
233. Simedru Dan Coriolan PNL DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stan Ion PSD DA
239. Stanciu Anghel PSD DA
240. Stanciu Zisu PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stoica Mihaela - NU
245. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Radu PNL DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Surdu Raluca PNL DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Szabó Ödön UDMR Abținere
252. Șcheau Ion PSD Abținere
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PSD Abținere
260. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
261. Tararache Mihai - NU
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
267. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
271. Tomac Eugen - NU
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PDL NU
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
278. Udriște Gheorghe PDL NU
279. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel PNL DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
285. Vladu Iulian PDL NU
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vreme Valerian - NU
289. Zaharcu Neviser PSD DA
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
293. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro