Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2014 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 18 februarie 2014, ora 13:00

Subiect vot: PL 579/13/2014amr.2
PL 579/2013 privind unele măsuri de reglementare a vânzării-cumpărării terenurilor agricole situate în extravilan de către persoane fizice și de înființare a Autorității pentru Administrarea și Reglementarea Pieței Funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 130 64 22 11 13 13 15 11
- voturi pentru (DA):277 130 62 22 11 13 13 15 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor ND DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gheorghe Florin - DA
105. Gheorghe Tinel PDL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Giurescu Dinu ALDE DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Holban Titi PNL DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PDL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Man Mircea PDL DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Markó Attila-Gabor UDMR DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
154. Melinte Ion PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian - DA
157. Mihăilă Ioan PDL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocioi Niculina ND DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru - DA
166. Muntean Mircia PDL DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
178. Niculescu Dumitru ND DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara ND DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor - DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PDL DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PDL DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Roman Cristian-Constantin PDL DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Roman Victor PSD DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rotaru Răzvan ALDE DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Scutaru Adrian George PNL DA
221. Secară Florin Mihail - DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Simedru Dan Coriolan PNL DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stan Ion PSD DA
229. Stanciu Anghel PSD DA
230. Stanciu Zisu PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stănișoară Mihai PNL DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Mihaela - DA
236. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surdu Raluca PNL DA
242. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șcheau Ion PSD DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
250. Tararache Mihai - DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Tocuț Dan-Laurențiu PNL -
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Tușa Adriana Diana - DA
264. Udriște Gheorghe PDL DA
265. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Vasile PNL DA
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
271. Vladu Iulian PDL DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 21:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro