Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2014 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 18 februarie 2014, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 4/2014 privind acceptarea Codului de siguranță din 2008 pentru nave cu destinație specială, adoptat de Organizația Maritimă Internațională prin rezoluția MSC.266(84) a Comitetului de siguranță maritimă, la Londra, la 13 mai 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:325 142 81 28 16 15 16 13 14
- voturi pentru (DA):324 142 81 28 16 14 16 13 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR -
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gheorghe Florin - DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Gunia Dragoș-Ionel - DA
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Man Mircea PDL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Marocico Ion Minoritati DA
165. Martin Eduard-Stelian PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihăilă Ioan PDL DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru - DA
186. Muntean Mircia PDL DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement - DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pană Adriana-Doina PSD DA
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PNL DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL DA
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roman Victor PSD DA
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Roșca Mircea PNL DA
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Secară Florin Mihail - DA
256. Sefer Cristian-George ND DA
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela - DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Stroe Radu PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Tabugan Ion PSD DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
289. Tararache Mihai - DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teju Sorin PNL DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Tîlvăr Angel PSD DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL DA
300. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
301. Tomac Eugen - DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorache Daniel PSD DA
304. Tudorie Violeta PSD DA
305. Tudose Mihai PSD DA
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udriște Gheorghe PDL DA
309. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilică Radu Costin PSD DA
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
316. Vladu Iulian PDL DA
317. Vlase Petru Gabriel PSD DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
320. Vulpescu Ioan PSD DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zaharcu Neviser PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro