Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 37/2014 pentru modificarea art.96 alin.(2) și (3) din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 137 82 29 17 11 15 11 15
- voturi pentru (DA):171 135 4 - - 11 14 6 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 3 29 15 - - 3 13
- abțineri:82 1 75 - 2 - 1 2 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - NU
12. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL Abținere
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
33. Bordeianu Dan PNL Abținere
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
36. Buican Cristian PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL Abținere
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Calotă Florică Ică PNL Abținere
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cernea Remus-Florinel - NU
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL Abținere
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Cocei Erland PNL Abținere
62. Comșa Cornel-George ND Abținere
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
66. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
67. Cristian Horia PNL Abținere
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL Abținere
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL Abținere
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL Abținere
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL Abținere
85. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
86. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
92. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
106. Gheorghe Florin - Abținere
107. Gheorghe Tinel PDL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Giurescu Dinu ALDE Abținere
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL Abținere
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Guran Virgil PNL Abținere
119. Gurzău Adrian - NU
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Horga Vasile PNL Abținere
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL Abținere
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE NU
135. Ionescu George PDL NU
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL NU
145. Man Mircea PDL NU
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL Abținere
152. Marcu Viorica PNL Abținere
153. Marian Ion Cristinel ND NU
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PDL NU
164. Mincă Liliana ND NU
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina ND NU
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - NU
177. Muntean Mircia PDL NU
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL NU
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Clement - NU
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
189. Nicolae Alexandri PNL Abținere
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculae Aurel PNL NU
195. Niculescu Dumitru ND NU
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara ND NU
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND NU
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL NU
204. Orban Ludovic PNL Abținere
205. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
206. Palașcă Viorel PNL Abținere
207. Palăr Ionel PNL Abținere
208. Paleologu Theodor - NU
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pană Adriana-Doina PSD DA
211. Pardău Dumitru PNL Abținere
212. Paul Maria-Andreea PDL NU
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL NU
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popescu Florin Aurelian - NU
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
227. Potor Călin PSD DA
228. Preda Cezar-Florin PDL NU
229. Pușcaș Iacob PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo PDL NU
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
238. Roman Cristian-Constantin PDL NU
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Mircea PNL Abținere
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Rusu Valentin PNL Abținere
245. Sava Andrei-Valentin PSD Abținere
246. Săpunaru Nini PNL Abținere
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scutaru Adrian George PNL Abținere
249. Secară Florin Mihail - NU
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Stănișoară Mihai PNL DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
263. Stroe Radu PNL Abținere
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL Abținere
267. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
268. Șcheau Ion PSD DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL Abținere
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
277. Tararache Mihai - NU
278. Tămâian Ioan PNL Abținere
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL Abținere
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
284. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
285. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
286. Tiuch Cătălin PSD DA
287. Tîlvăr Angel PSD DA
288. Toader Mircea-Nicu PDL NU
289. Tomac Eugen - NU
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Turcan Raluca PDL NU
294. Tușa Adriana Diana - DA
295. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
296. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
297. Udrea Elena Gabriela - NU
298. Udriște Gheorghe PDL NU
299. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
300. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
303. Varga Vasile PNL Abținere
304. Vasilică Radu Costin PSD DA
305. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
306. Vladu Iulian PDL NU
307. Vlase Petru Gabriel PSD DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
311. Vreme Valerian - NU
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
317. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 16:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro