Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 13:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 18/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 135 81 29 16 11 14 11 16
- voturi pentru (DA):310 135 80 29 15 11 14 11 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel - -
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Gheorghe Florin - DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Giurescu Dinu ALDE DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gurzău Adrian - DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL DA
146. Man Mircea PDL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Militaru Lucian PDL DA
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina ND DA
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - DA
176. Muntean Mircia PDL DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PDL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Clement - DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculae Aurel PNL DA
193. Niculescu Dumitru ND DA
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara ND DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND -
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel PNL DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor - DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Paul Maria-Andreea PDL DA
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion PNL DA
213. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
214. Peia Ninel PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL DA
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Popescu Florin Aurelian - DA
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
224. Potor Călin PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PDL DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo PDL DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL DA
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Rotaru Răzvan ALDE DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Săpunaru Nini PNL DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scutaru Adrian George PNL DA
244. Secară Florin Mihail - DA
245. Sefer Cristian-George ND DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ioan PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Stănișoară Mihai PNL DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Stroe Radu PNL DA
259. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Surdu Raluca PNL DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Șcheau Ion PSD DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Tabugan Ion PSD DA
271. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
272. Tararache Mihai - DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin PNL DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Tomac Eugen - DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Turcan Raluca PDL DA
290. Tușa Adriana Diana - DA
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
292. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
293. Udrea Elena Gabriela - DA
294. Udriște Gheorghe PDL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
296. Ursărescu Dorinel PNL DA
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL DA
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vasilică Radu Costin PSD DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL DA
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vreme Valerian - DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 7:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro