Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: eliminare amendament 3 la PLx 84/2014
PL 84/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2014 pentru aprobarea unor măsuri de eficientizare a sistemului de gestionare a instrumentelor structurale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:148 69 27 19 7 7 7 8 4
- voturi pentru (DA):124 69 25 - 6 7 7 8 2
- voturi împotrivă (NU):23 - 2 19 - - - - 2
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Antal István UDMR DA
6. Anton Marin - NU
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PDL NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
19. Boghicevici Claudia PDL NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Caloianu Mario-Ernest ND DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Cioată Cezar ALDE DA
29. Ciobanu Gheorghe PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
32. Cocei Erland PNL DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Culețu Dănuț PDL NU
36. Cupă Ion PNL DA
37. Daea Petre PSD DA
38. Dascălu Constantin PDL NU
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD DA
41. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
42. Dima Toader PSD DA
43. Diniță Ion ALDE DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Doboș Anton PNL DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dobrinescu Traian PNL DA
48. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Dragomir Viorel Marian PSD DA
51. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
52. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fejér László-Ődőn UDMR DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gheorghe Florin - NU
57. Gheorghe Tinel PDL NU
58. Giurescu Dinu ALDE DA
59. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
60. Gudu Vasile PDL NU
61. Guran Virgil PNL DA
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
63. Harbuz Liviu PSD DA
64. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
65. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Iriza Scarlat PSD DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
71. Khraibani Camelia PSD DA
72. Longher Ghervazen Minoritati DA
73. Lubanovici Mircea PDL NU
74. Man Mircea PDL NU
75. Manolescu Oana Minoritati DA
76. Marcoci Vlad PSD DA
77. Marcu Viorica PNL DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Máté András-Levente UDMR DA
80. Melinte Ion PSD DA
81. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mitrea Manuela PSD DA
84. Mîrza Gavril PSD DA
85. Mocioi Niculina ND DA
86. Moisii Constantin PSD DA
87. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
88. Muntean Mircia PDL NU
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Nassar Rodica PSD DA
91. Nazare Alexandru PDL NU
92. Neacșu Marian PSD DA
93. Negruț Clement - DA
94. Negruț Cornelia ALDE DA
95. Nichita Cristina PSD DA
96. Nicolae Florian PSD DA
97. Nicolicea Eugen PSD DA
98. Niculae Aurel PNL NU
99. Nistor Marioara ND DA
100. Niță Emil PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oajdea Daniel Vasile ND DA
103. Ochi Ion PSD DA
104. Oltean Ioan PDL NU
105. Paul Maria-Andreea PDL NU
106. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
107. Petrea Dorin Silviu PSD DA
108. Petric Octavian PSD DA
109. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
110. Popa Octavian-Marius PNL DA
111. Răducanu Ion PSD DA
112. Rădulescu Romeo PDL NU
113. Rățoi Neculai PSD DA
114. Reuer Elena-Ramona PNL DA
115. Roman Cristian-Constantin PDL NU
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Scarlat George PNL DA
118. Scutaru Adrian George PNL DA
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
121. Stan Ioan PSD DA
122. Stan Ion PSD DA
123. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
124. Stragea Sorin Constantin PSD DA
125. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
126. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
127. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
128. Șcheau Ion PSD DA
129. Șoptică Costel PNL DA
130. Șova Lucian PSD DA
131. Ștefan Viorel PSD DA
132. Tabugan Ion PSD DA
133. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
134. Tămâian Ioan PNL NU
135. Teju Sorin PNL DA
136. Tîlvăr Angel PSD DA
137. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
138. Tudorie Violeta PSD DA
139. Turcan Raluca PDL NU
140. Udriște Gheorghe PDL NU
141. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
142. Ursărescu Dorinel PNL DA
143. Vainer Aurel Minoritati DA
144. Vlase Petru Gabriel PSD DA
145. Vlădoiu Aurel PSD DA
146. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
147. Zaharcu Neviser PSD DA
148. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 3:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro