Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Prelungire termen
PL 34/2014 pentru modificarea Ordonanței de Urgență a Guvernului privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1 și pentru luarea unor măsuri în domeniul învațământului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 136 83 29 17 11 15 10 15
- voturi pentru (DA):309 136 77 29 16 11 15 10 15
- voturi împotrivă (NU):4 - 4 - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL Abținere
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Comșa Cornel-George ND Abținere
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin - DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Giurescu Dinu ALDE DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gurzău Adrian - DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Hrebenciuc Viorel PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu PNL DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Markó Attila-Gabor UDMR DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PDL DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina ND DA
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Muntean Mircia PDL DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Clement - DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculae Aurel PNL DA
195. Niculescu Dumitru ND DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara ND DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL DA
204. Orban Ludovic PNL NU
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel PNL DA
207. Palăr Ionel PNL DA
208. Paleologu Theodor - DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pană Adriana-Doina PSD DA
211. Pardău Dumitru PNL DA
212. Paul Maria-Andreea PDL DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popescu Florin Aurelian - DA
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
227. Potor Călin PSD DA
228. Preda Cezar-Florin PDL DA
229. Pușcaș Iacob PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo PDL DA
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL DA
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Mircea PNL DA
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Rusu Valentin PNL DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Săpunaru Nini PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail - DA
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Stănișoară Mihai PNL DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Stroe Radu PNL NU
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Șcheau Ion PSD DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tabugan Ion PSD DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin PNL DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PDL DA
288. Tomac Eugen - DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PDL DA
293. Tușa Adriana Diana - DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Udrea Elena Gabriela - DA
297. Udriște Gheorghe PDL DA
298. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
299. Ursărescu Dorinel PNL DA
300. Vainer Aurel Minoritati DA
301. Varga Lucia-Ana PNL DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilică Radu Costin PSD DA
304. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
305. Vladu Iulian PDL DA
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vreme Valerian - DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Weber Mihai PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 9:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro