Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2014 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 25 martie 2014, ora 11:43

Subiect vot: PLx 84/2014 ama.3
PL 84/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2014 pentru aprobarea unor măsuri de eficientizare a sistemului de gestionare a instrumentelor structurale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:139 62 29 18 5 7 6 8 4
- voturi pentru (DA):24 2 - 17 - - 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):113 59 29 - 5 7 3 8 2
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal István UDMR NU
6. Anton Marin - DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
14. Benga Ioan PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bode Lucian Nicolae PDL DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Calimente Mihăiță PNL NU
22. Caloianu Mario-Ernest ND NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
25. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
26. Cioată Cezar ALDE NU
27. Ciobanu Gheorghe PSD NU
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
30. Cocei Erland PNL NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cristian Horia PNL NU
33. Culețu Dănuț PDL DA
34. Cupă Ion PNL NU
35. Daea Petre PSD NU
36. Dascălu Constantin PDL Abținere
37. Delureanu Virgil PSD NU
38. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
39. Diniță Ion ALDE NU
40. Dîrzu Ioan PSD NU
41. Doboș Anton PNL NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrinescu Traian PNL NU
44. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
45. Dragomir Gheorghe PNL NU
46. Dragomir Viorel Marian PSD NU
47. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
48. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Fejér László-Ődőn UDMR NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gheorghe Florin - DA
53. Gheorghe Tinel PDL DA
54. Giurescu Dinu ALDE NU
55. Gudu Vasile PDL DA
56. Guran Virgil PNL NU
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
58. Harbuz Liviu PSD NU
59. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
60. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ionescu Aurelian ALDE NU
63. Iriza Scarlat PSD NU
64. Itu Cornel PSD NU
65. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
66. Khraibani Camelia PSD NU
67. Lubanovici Mircea PDL DA
68. Lupu Mihai PNL NU
69. Man Mircea PDL DA
70. Manolescu Oana Minoritati DA
71. Marcoci Vlad PSD NU
72. Marcu Viorica PNL NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Máté András-Levente UDMR NU
75. Melinte Ion PSD NU
76. Mircovici Niculae Minoritati NU
77. Mitrea Manuela PSD NU
78. Mîrza Gavril PSD NU
79. Mocioi Niculina ND NU
80. Moisii Constantin PSD NU
81. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
82. Muntean Mircia PDL DA
83. Munteanu Ioan PSD NU
84. Nazare Alexandru PDL DA
85. Neacșu Marian PSD NU
86. Negruț Clement - NU
87. Negruț Cornelia ALDE NU
88. Nichita Cristina PSD NU
89. Nicolae Florian PSD NU
90. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
91. Nicolicea Eugen PSD -
92. Niculae Aurel PNL NU
93. Nistor Marioara ND NU
94. Niță Emil PSD NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Ochi Ion PSD NU
97. Oltean Ioan PDL DA
98. Paul Maria-Andreea PDL DA
99. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
100. Petrea Dorin Silviu PSD NU
101. Petric Octavian PSD NU
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
103. Popa Octavian-Marius PNL NU
104. Răducanu Ion PSD NU
105. Rădulescu Romeo PDL DA
106. Rățoi Neculai PSD NU
107. Reuer Elena-Ramona PNL NU
108. Roman Cristian-Constantin PDL DA
109. Roman Ioan Sorin PSD NU
110. Scutaru Adrian George PNL NU
111. Seres Dénes UDMR NU
112. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
113. Stan Ioan PSD NU
114. Stan Ion PSD NU
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
116. Stragea Sorin Constantin PSD NU
117. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
118. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
119. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
120. Șcheau Ion PSD NU
121. Șoptică Costel PNL NU
122. Șova Lucian PSD NU
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
124. Tabugan Ion PSD NU
125. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
126. Tămâian Ioan PNL NU
127. Teju Sorin PNL NU
128. Tîlvăr Angel PSD NU
129. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
130. Tudorie Violeta PSD NU
131. Turcan Raluca PDL DA
132. Udriște Gheorghe PDL DA
133. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
134. Ursărescu Dorinel PNL NU
135. Vainer Aurel Minoritati DA
136. Vlase Petru Gabriel PSD NU
137. Vlădoiu Aurel PSD NU
138. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
139. Zaharcu Neviser PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro