Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 11:19

Subiect vot: amendament admis de comisie
PL 174/2009 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 144/2008 privind exercitarea profesiei de asistent medical generalist, a profesiei de moașă și a profesiei de asistent medical, precum și organizarea și funcționarea Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:135 52 40 11 10 8 4 8 2
- voturi pentru (DA):105 50 35 - - 8 4 8 -
- voturi împotrivă (NU):25 1 1 11 10 - - - 2
- abțineri:3 - 3 - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Alexe Costel PNL -
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
19. Boghicevici Claudia PDL NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Calotă Florică Ică PNL DA
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
27. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
28. Ciobanu Liliana ND NU
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
32. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
33. Ciuhodaru Tudor ND NU
34. Costin Gheorghe PNL DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cristea Victor PSD DA
38. Cristian Horia PNL DA
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
40. Dascălu Constantin PDL NU
41. Deaconu Mihai ND NU
42. Delureanu Virgil PSD DA
43. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
44. Dima Toader PSD DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrinescu Traian PNL DA
50. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
51. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Dragomir Maria ND NU
54. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
55. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
56. Dumbrăvanu Paul PNL DA
57. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fejér László-Ődőn UDMR DA
60. Frăticiu Gheorghe PSD DA
61. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
62. Gheorghe Tinel PDL NU
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Giurescu Dinu ALDE DA
65. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
66. Grama Horia PSD DA
67. Gudu Vasile PDL NU
68. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
69. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
70. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
71. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
72. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
73. Iriza Scarlat PSD DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Kereskényi Gábor UDMR DA
79. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
80. Marcu Viorica PNL DA
81. Marin Gheorghe PSD DA
82. Máté András-Levente UDMR DA
83. Melinte Ion PSD DA
84. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
85. Militaru Lucian PDL NU
86. Mocanu Vasile PSD DA
87. Moldovan Ioan ALDE DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Negruț Clement - NU
90. Negruț Cornelia ALDE DA
91. Nichita Cristina PSD DA
92. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
93. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
94. Niculescu Dumitru ND NU
95. Nistor Marioara ND NU
96. Oltean Ioan PDL NU
97. Palașcă Viorel PNL DA
98. Paul Maria-Andreea PDL NU
99. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
102. Popa Octavian-Marius PNL DA
103. Popeangă Vasile PSD DA
104. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
105. Pușcaș Iacob PSD DA
106. Răducanu Ion PSD DA
107. Rățoi Neculai PSD DA
108. Roman Cristian-Constantin PDL NU
109. Roman Gheorghe PSD DA
110. Rotaru Răzvan ALDE DA
111. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
112. Scarlat George PNL DA
113. Scutaru Adrian George PNL DA
114. Simedru Dan Coriolan PNL DA
115. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
116. Solomon Adrian PSD DA
117. Stan Ioan PSD DA
118. Stan Ion PSD NU
119. Stancu Ionel Minoritati DA
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
122. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
123. Șimon Gheorghe PSD DA
124. Ștefan Viorel PSD DA
125. Tămâian Ioan PNL NU
126. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
127. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
128. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
129. Traicu Rodin PSD DA
130. Ursărescu Dorinel PNL DA
131. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
132. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
133. Weber Mihai PSD DA
134. Zaharcu Neviser PSD DA
135. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 15:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro