Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 11:49

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 67/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2013 pentru reglementarea unor măsuri fiscale și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:163 59 54 10 11 7 5 10 7
- voturi pentru (DA):82 1 52 9 11 - 1 1 7
- voturi împotrivă (NU):76 56 1 - - 7 4 8 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:3 2 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axente Ioan PSD -
9. Balan Ioan PDL DA
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD NU
13. Benga Ioan PSD NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
16. Bónis István UDMR NU
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Caloianu Mario-Ernest ND DA
21. Calotă Florică Ică PNL DA
22. Canacheu Costică PDL -
23. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
24. Călin Ion PSD NU
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
29. Cioată Cezar ALDE NU
30. Ciobanu Liliana ND DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
33. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
34. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
35. Ciuhodaru Tudor ND DA
36. Costin Gheorghe PNL DA
37. Covaci Dorel PSD NU
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cristea Victor PSD NU
41. Cristian Horia PNL DA
42. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
43. Cupă Ion PNL DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Deaconu Mihai ND DA
46. Delureanu Virgil PSD NU
47. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
48. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
49. Dima Toader PSD NU
50. Diniță Ion ALDE NU
51. Dîrzu Ioan PSD NU
52. Doboș Anton PNL DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Mircea PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
62. Dumbrăvanu Paul PNL DA
63. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
64. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
65. Emacu Gheorghe PSD NU
66. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR NU
68. Fejér László-Ődőn UDMR NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati NU
70. Galan Constantin PNL DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
72. Geantă Florian Daniel - DA
73. Gheorghe Tinel PDL DA
74. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
75. Grama Horia PSD NU
76. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
77. Gudu Vasile PDL DA
78. Guran Virgil PNL DA
79. Gurzău Adrian - DA
80. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
81. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Iane Daniel PNL DA
84. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
85. Ignat Miron Minoritati NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
88. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
89. Itu Cornel PSD NU
90. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
91. Kereskényi Gábor UDMR NU
92. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
93. Lupu Mihai PNL DA
94. Manda Iulian Claudiu PSD NU
95. Marcoci Vlad PSD NU
96. Marian Ion Cristinel ND DA
97. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
99. Mîrza Gavril PSD NU
100. Mocanu Vasile PSD NU
101. Moisii Constantin PSD DA
102. Moldovan Ioan ALDE NU
103. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
104. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
105. Movilă Petru - DA
106. Munteanu Ioan PSD NU
107. Neacșu Marian PSD NU
108. Negruț Clement - DA
109. Negruț Cornelia ALDE NU
110. Nicolae Florian PSD NU
111. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
112. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
113. Niculescu Dumitru ND DA
114. Nistor Laurențiu PSD NU
115. Nistor Marioara ND DA
116. Nosa Iuliu PSD NU
117. Oajdea Daniel Vasile ND DA
118. Orban Ludovic PNL DA
119. Palașcă Viorel PNL DA
120. Paul Maria-Andreea PDL DA
121. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
122. Peia Ninel PSD NU
123. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
124. Popa Octavian-Marius PNL DA
125. Popeangă Vasile PSD NU
126. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
127. Preda Cezar-Florin PDL DA
128. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
129. Răducanu Ion PSD NU
130. Rădulescu Constantin PSD NU
131. Rățoi Neculai PSD NU
132. Roman Cristian-Constantin PDL DA
133. Roman Gheorghe PSD NU
134. Roșca Lucreția PSD NU
135. Roșca Mircea PNL DA
136. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
137. Scarlat George PNL DA
138. Scutaru Adrian George PNL DA
139. Simedru Dan Coriolan PNL DA
140. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
141. Solomon Adrian PSD NU
142. Stan Ioan PSD NU
143. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
144. Szabó Ödön UDMR NU
145. Șoptică Costel PNL DA
146. Tămâian Ioan PNL DA
147. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
148. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
149. Tiuch Cătălin PSD -
150. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
151. Traicu Rodin PSD NU
152. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
153. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
154. Ursărescu Dorinel PNL DA
155. Vainer Aurel Minoritati DA
156. Varga Lucia-Ana PNL DA
157. Varga Vasile PNL DA
158. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
159. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
160. Vreme Valerian - DA
161. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
162. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
163. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 15:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro