Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:02 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:02

Subiect vot: PL 353/2013 amr.1
PL 353/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.26/2013 privind întărirea disciplinei financiare la nivelul unor operatori economici la care statul sau unitățile administrative-teritoriale sunt acționari unici sau majoritari sau care dețin direct sau indirect o participație majoritară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:174 76 44 9 12 7 8 11 7
- voturi pentru (DA):35 - 6 9 12 1 - 1 6
- voturi împotrivă (NU):99 74 1 - - 5 8 10 1
- abțineri:38 - 37 - - 1 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PDL DA
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Benga Ioan PSD NU
17. Birchall Ana PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
20. Bónis István UDMR NU
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
22. Buican Cristian PNL Abținere
23. Caloianu Mario-Ernest ND DA
24. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
25. Călin Ion PSD NU
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
27. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
28. Cernea Remus-Florinel - DA
29. Chiriță Dumitru PSD NU
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
31. Cioată Cezar ALDE NU
32. Ciobanu Liliana ND DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
36. Ciuhodaru Tudor ND DA
37. Comșa Cornel-George ND DA
38. Cosma Vlad-Alexandru PSD -
39. Costin Gheorghe PNL Abținere
40. Covaci Dorel PSD NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
42. Cristea Victor PSD NU
43. Cristian Horia PNL Abținere
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Deaconu Mihai ND DA
46. Delureanu Virgil PSD NU
47. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
48. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
49. Dima Toader PSD NU
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Doboș Anton PNL Abținere
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL Abținere
54. Dobrinescu Traian PNL Abținere
55. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
56. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
57. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
58. Dragomir Viorel Marian PSD NU
59. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
60. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
61. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
62. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
63. Emacu Gheorghe PSD NU
64. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fejér László-Ődőn UDMR NU
67. Firczak Gheorghe Minoritati NU
68. Frăticiu Gheorghe PSD NU
69. Galan Constantin PNL Abținere
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
71. Gheorghe Tinel PDL DA
72. Giurescu Dinu ALDE NU
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
74. Grama Horia PSD NU
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
76. Gurzău Adrian - DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
78. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
79. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
80. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Iane Daniel PNL Abținere
83. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Ignat Miron Minoritati NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ionescu Aurelian ALDE NU
88. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
89. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
90. Itu Cornel PSD NU
91. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
92. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
93. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
94. Lupu Mihai PNL NU
95. Manda Iulian Claudiu PSD NU
96. Marcoci Vlad PSD NU
97. Marcu Viorica PNL Abținere
98. Marin Gheorghe PSD NU
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
101. Mincă Liliana ND DA
102. Mircovici Niculae Minoritati NU
103. Mîrza Gavril PSD NU
104. Moisii Constantin PSD NU
105. Moldovan Ioan ALDE NU
106. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
107. Muntean Mircia PDL DA
108. Munteanu Ioan PSD NU
109. Neacșu Marian PSD NU
110. Negruț Cornelia ALDE NU
111. Nicolae Florian PSD NU
112. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
113. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
114. Niculae Aurel PNL DA
115. Niculescu Dumitru ND DA
116. Nistor Marioara ND DA
117. Niță Emil PSD NU
118. Nosa Iuliu PSD NU
119. Oajdea Daniel Vasile ND DA
120. Paul Maria-Andreea PDL DA
121. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
122. Peia Ninel PSD NU
123. Petric Octavian PSD NU
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
125. Popa Octavian-Marius PNL DA
126. Popa Radu Mihai PSD NU
127. Popeangă Vasile PSD NU
128. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
129. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
130. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
131. Răducanu Ion PSD NU
132. Roman Cristian-Constantin PDL DA
133. Roșca Lucreția PSD NU
134. Sava Andrei-Valentin PSD NU
135. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
136. Scarlat George PNL Abținere
137. Scutaru Adrian George PNL Abținere
138. Secară Florin Mihail - DA
139. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
140. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
141. Solomon Adrian PSD NU
142. Stan Ioan PSD NU
143. Stan Ion PSD NU
144. Stanciu Anghel PSD NU
145. Stanciu Zisu PSD NU
146. Stoica Mihaela - DA
147. Stragea Sorin Constantin PSD NU
148. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
149. Szabó Ödön UDMR NU
150. Șimon Gheorghe PSD NU
151. Șova Lucian PSD NU
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
153. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
154. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
155. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
156. Teju Sorin PNL Abținere
157. Tiuch Cătălin PSD NU
158. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
159. Traicu Rodin PSD NU
160. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
161. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
162. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
163. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
164. Varga Vasile PNL Abținere
165. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
166. Vlase Petru Gabriel PSD NU
167. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
168. Vreme Valerian - DA
169. Weber Mihai PSD NU
170. Zaharcu Neviser PSD NU
171. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
174. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 15:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro