Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 19/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la pachetul de propuneri constând în: Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor Programul „Aer curat pentru Europa”COM(2013)918, Propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind limitarea emisiilor în atmosferă a anumitor poluanți provenind de la instalații medii de ardere COM(2013)919 și Propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind reducerea emisiilor naționale de anumiți poluanți atmosferici și de modificare a Directivei 2003/35/CE - COM(2013)920
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 144 83 32 17 15 12 14 16
- voturi pentru (DA):332 144 82 32 17 15 12 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL -
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel - DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin - DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gurzău Adrian - DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Hulea Ioan PSD DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Iliuță Vasile PDL DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Moisii Constantin PSD DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Movilă Petru - DA
190. Muntean Mircia PDL DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement - DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Dan PSD DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PDL DA
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor - DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Pană Adriana-Doina PSD DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai PSD DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Petre PNL DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ALDE DA
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Scarlat George PNL DA
262. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
263. Scutaru Adrian George PNL DA
264. Secară Florin Mihail - DA
265. Sefer Cristian-George ND DA
266. Seres Dénes UDMR DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL DA
279. Stoica Mihaela - DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Stroe Radu PNL DA
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șcheau Ion PSD DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai - DA
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorache Daniel PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Tușa Adriana Diana - DA
312. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
313. Udriște Gheorghe PDL DA
314. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel PNL DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Lucia-Ana PNL DA
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL DA
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
326. Vreme Valerian - DA
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro