Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 85/2014 pentru ratificarea Protocolului privind turismul durabil, adoptat la Bratislava la 27 mai 2011 și semnat de România la Bratislava la 27 mai 2011, la Convenția cadru privind protecția și dezvoltarea durabilă a Carpaților, adoptată la Kiev la 22 mai 2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:336 146 81 33 17 15 14 14 16
- voturi pentru (DA):336 146 81 33 17 15 14 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel - DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin - DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Gudu Vasile PDL DA
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gurzău Adrian - DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Hulea Ioan PSD DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Iliuță Vasile PDL DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lubanovici Mircea PDL DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian - DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mitrea Manuela PSD DA
183. Mitrea Miron Tudor PSD DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru - DA
193. Muntean Mircia PDL DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Dan PSD DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicoară Romeo Florin PNL DA
204. Nicolae Alexandri PNL DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Niculae Aurel PNL DA
209. Niculescu Dumitru ND DA
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND DA
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND DA
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL DA
219. Orban Ludovic PNL DA
220. Oros Nechita-Adrian PNL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor - DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrescu Petre PSD DA
231. Petric Octavian PSD DA
232. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
233. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
234. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Octavian-Marius PNL DA
237. Popa Radu Mihai PSD DA
238. Popeangă Vasile PSD DA
239. Popescu Dan-Cristian PDL DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Potor Călin PSD DA
243. Preda Cezar-Florin PDL DA
244. Pușcaș Iacob PSD DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL DA
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL DA
254. Roman Gheorghe PSD DA
255. Roman Petre PNL DA
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Lucreția PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ALDE DA
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail - DA
268. Sefer Cristian-George ND DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Stoica Mihaela - DA
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Stroe Radu PNL DA
287. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL DA
290. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR DA
292. Șcheau Ion PSD DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai - DA
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teju Sorin PNL DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
307. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorache Daniel PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Tușa Adriana Diana - DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Udriște Gheorghe PDL DA
317. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel PNL DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Lucia-Ana PNL DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
324. Vladu Iulian PDL DA
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
329. Vreme Valerian - DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 17:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro