Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 123/2014 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Cabinetul de Miniștri al Ucrainei privind protecția reciprocă a informațiilor clasificate , semnat la București, la 22 octombrie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:339 146 84 33 17 15 14 14 16
- voturi pentru (DA):338 146 84 33 17 14 14 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL DA
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Dascălu Constantin PDL DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin - DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian - DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Holban Titi PSD DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lubanovici Mircea PDL DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marian Ion Cristinel ND DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian - DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mitrea Manuela PSD DA
186. Mitrea Miron Tudor PSD DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Moisii Constantin PSD DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru - DA
196. Muntean Mircia PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu PSD DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement - DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Dan PSD DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor - DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Paul Maria-Andreea PDL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai PSD DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dan-Cristian PDL DA
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
245. Potor Călin PSD DA
246. Preda Cezar-Florin PDL DA
247. Pușcaș Iacob PSD DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL DA
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Petre PNL DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail - DA
271. Sefer Cristian-George ND DA
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stan Ion PSD DA
279. Stanciu Anghel PSD DA
280. Stanciu Zisu PSD DA
281. Stancu Ionel Minoritati DA
282. Stativă Irinel Ioan PSD DA
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai PNL DA
285. Stoica Mihaela - DA
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
287. Stragea Sorin Constantin PSD DA
288. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
289. Stroe Radu PNL DA
290. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
291. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
292. Surdu Raluca PNL DA
293. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
294. Szabó Ödön UDMR DA
295. Șcheau Ion PSD DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
303. Tararache Mihai - DA
304. Tămâian Ioan PNL DA
305. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
306. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
307. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
308. Teju Sorin PNL DA
309. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
310. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
311. Tiuch Cătălin PSD DA
312. Tîlvăr Angel PSD DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
314. Traicu Rodin PSD DA
315. Tudorache Daniel PSD DA
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Tușa Adriana Diana - DA
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
319. Udriște Gheorghe PDL DA
320. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Ursărescu Dorinel PNL DA
323. Vainer Aurel Minoritati DA
324. Varga Lucia-Ana PNL DA
325. Varga Vasile PNL DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
327. Vladu Iulian PDL DA
328. Vlase Petru Gabriel PSD DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
331. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
332. Vreme Valerian - DA
333. Vulpescu Ioan PSD DA
334. Weber Mihai PSD DA
335. Zaharcu Neviser PSD DA
336. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
337. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
339. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 8:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro