Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 353/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.26/2013 privind întărirea disciplinei financiare la nivelul unor operatori economici la care statul sau unitățile administrative-teritoriale sunt acționari unici sau majoritari sau care dețin direct sau indirect o participație majoritară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:342 147 83 32 17 15 16 15 17
- voturi pentru (DA):195 145 6 - - 15 15 14 -
- voturi împotrivă (NU):71 - 8 32 16 - - - 15
- abțineri:76 2 69 - 1 - 1 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
6. Almăjanu Marin PNL Abținere
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL Abținere
11. Anton Marin - NU
12. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
32. Boghicevici Claudia PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL Abținere
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
39. Buican Cristian PNL Abținere
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Calotă Florică Ică PNL Abținere
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND NU
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George ND Abținere
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL Abținere
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
71. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL Abținere
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL Abținere
77. Cupșa Ioan PNL Abținere
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Dascălu Constantin PDL NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL Abținere
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL Abținere
90. Dobrinescu Traian PNL Abținere
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
95. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
101. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL Abținere
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - NU
118. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
119. Gheorghe Tinel PDL NU
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
126. Grama Horia PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gudu Vasile PDL NU
129. Gunia Dragoș-Ionel - NU
130. Guran Virgil PNL Abținere
131. Gurzău Adrian - NU
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
135. Holban Titi PSD DA
136. Horga Vasile PNL NU
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Hulea Ioan PSD DA
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL NU
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Iliuță Vasile PDL NU
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL NU
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lubanovici Mircea PDL NU
162. Lupu Mihai PNL NU
163. Man Mircea PDL NU
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manolache Marius PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL Abținere
169. Marcu Viorica PNL Abținere
170. Marian Ion Cristinel ND NU
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian - NU
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Militaru Lucian PDL NU
184. Mincă Liliana ND NU
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Moisii Constantin PSD DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
198. Movilă Petru - NU
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Murgu Neagu PSD DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - NU
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Dan PSD DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
209. Nicolae Alexandri PNL Abținere
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
213. Niculae Aurel PNL NU
214. Niculescu Dumitru ND NU
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND NU
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND NU
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PDL NU
224. Orban Ludovic PNL NU
225. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
226. Palașcă Viorel PNL Abținere
227. Palăr Ionel PNL Abținere
228. Paleologu Theodor - NU
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pană Adriana-Doina PSD DA
231. Paul Maria-Andreea PDL NU
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion PNL DA
234. Peia Ninel PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Octavian-Marius PNL DA
242. Popa Radu Mihai PSD DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dan-Cristian PDL NU
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
247. Potor Călin PSD DA
248. Preda Cezar-Florin PDL NU
249. Pușcaș Iacob PSD DA
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
253. Rădulescu Constantin PSD DA
254. Rădulescu Romeo PDL NU
255. Rățoi Neculai PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
257. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
258. Roman Cristian-Constantin PDL NU
259. Roman Gheorghe PSD DA
260. Roman Petre PNL DA
261. Roman Victor PSD DA
262. Roșca Lucreția PSD DA
263. Roșca Mircea PNL Abținere
264. Rotaru Răzvan ALDE DA
265. Sava Andrei-Valentin PSD DA
266. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
267. Săpunaru Nini PNL Abținere
268. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
269. Scarlat George PNL Abținere
270. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
271. Scutaru Adrian George PNL Abținere
272. Secară Florin Mihail - NU
273. Sefer Cristian-George ND NU
274. Seres Dénes UDMR DA
275. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stan Ion PSD DA
281. Stanciu Anghel PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stativă Irinel Ioan PSD DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stoica Mihaela - NU
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
290. Stroe Radu PNL DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL Abținere
294. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
295. Szabó Ödön UDMR DA
296. Șcheau Ion PSD DA
297. Șimon Gheorghe PSD DA
298. Șoptică Costel PNL Abținere
299. Șova Lucian PSD DA
300. Ștefan Viorel PSD DA
301. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
302. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
304. Tararache Mihai - Abținere
305. Tămâian Ioan PNL Abținere
306. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL Abținere
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
312. Tiuch Cătălin PSD DA
313. Tîlvăr Angel PSD DA
314. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
315. Traicu Rodin PSD DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudose Mihai PSD DA
318. Tușa Adriana Diana - NU
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
320. Udrea Elena Gabriela - NU
321. Udriște Gheorghe PDL NU
322. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel PNL NU
325. Vainer Aurel Minoritati Abținere
326. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
327. Varga Vasile PNL Abținere
328. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
329. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
330. Vladu Iulian PDL NU
331. Vlase Petru Gabriel PSD DA
332. Vlădoiu Aurel PSD DA
333. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
334. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
335. Vreme Valerian - NU
336. Vulpescu Ioan PSD DA
337. Weber Mihai PSD DA
338. Zaharcu Neviser PSD DA
339. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
340. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
341. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
342. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 10:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro