Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.04.2014 > 16:30 Versiunea pentru printare
Luni, 7 aprilie 2014, ora 16:30

Subiect vot: T PDL
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:130 67 29 14 1 2 7 9 1
- voturi pentru (DA):114 66 28 1 1 2 7 9 -
- voturi împotrivă (NU):13 - - 13 - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Antal István UDMR DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Berci Vasile PNL DA
7. Birchall Ana PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Boghicevici Claudia PDL NU
10. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
11. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
12. Călin Ion PSD DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
15. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Constantin Daniel ALDE DA
18. Cristian Horia PNL DA
19. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
20. Daea Petre PSD DA
21. Delureanu Virgil PSD DA
22. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
23. Dima Toader PSD DA
24. Diniță Ion ALDE DA
25. Dîrzu Ioan PSD DA
26. Dobre Mircea-Titus PSD DA
27. Dobre Victor Paul PNL DA
28. Dobrinescu Traian PNL DA
29. Dolineaschi Andrei PSD DA
30. Dragomir Gheorghe PNL DA
31. Dragomir Viorel Marian PSD DA
32. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
33. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
34. Frăticiu Gheorghe PSD DA
35. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
36. Gheorghe Tinel PDL NU
37. Giurescu Dinu ALDE DA
38. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
39. Grama Horia PSD DA
40. Grecea Maria PNL DA
41. Gudu Vasile PDL NU
42. Guran Virgil PNL DA
43. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
44. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
45. Horga Vasile PNL DA
46. Hrebenciuc Viorel PSD DA
47. Hulea Ioan PSD DA
48. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
49. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
50. Iriza Scarlat PSD DA
51. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
52. Khraibani Camelia PSD DA
53. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
54. Lubanovici Mircea PDL NU
55. Lupu Mihai PNL DA
56. Marcoci Vlad PSD DA
57. Marcu Viorica PNL DA
58. Marin Gheorghe PSD DA
59. Martin Eduard-Stelian PSD DA
60. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
61. Mircovici Niculae Minoritati DA
62. Mitrea Manuela PSD DA
63. Mîrza Gavril PSD DA
64. Mocanu Adrian PSD DA
65. Mocanu Vasile PSD DA
66. Munteanu Ioan PSD DA
67. Nassar Rodica PSD DA
68. Nazare Alexandru PDL NU
69. Neacșu Marian PSD DA
70. Negruț Clement - Abținere
71. Negruț Cornelia ALDE DA
72. Nica Dan PSD DA
73. Nichita Cristina PSD DA
74. Nicolicea Eugen PSD DA
75. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Ochi Ion PSD DA
78. Oltean Ioan PDL DA
79. Palăr Ionel PNL DA
80. Pambuccian Varujan Minoritati DA
81. Paul Maria-Andreea PDL NU
82. Petrea Dorin Silviu PSD DA
83. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
84. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
85. Popeangă Vasile PSD DA
86. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
87. Pușcaș Iacob PSD DA
88. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
89. Rădulescu Constantin PSD DA
90. Rădulescu Romeo PDL NU
91. Rățoi Neculai PSD DA
92. Roman Gheorghe PSD DA
93. Roman Ioan Sorin PSD DA
94. Roșca Mircea PNL DA
95. Rotaru Răzvan ALDE DA
96. Rusu Valentin PNL DA
97. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
98. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
99. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
100. Stănescu Alexandru PSD DA
101. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
102. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
103. Șoptică Costel PNL DA
104. Ștefan Viorel PSD -
105. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
106. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
107. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
108. Teju Sorin PNL DA
109. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
110. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
111. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
112. Tîlvăr Angel PSD DA
113. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
114. Traicu Rodin PSD DA
115. Tudorache Daniel PSD DA
116. Tudorie Violeta PSD DA
117. Tudose Mihai PSD DA
118. Turcan Raluca PDL NU
119. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
120. Udriște Gheorghe PDL NU
121. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
122. Uricec Eugen Constantin PSD DA
123. Vainer Aurel Minoritati DA
124. Varga Lucia-Ana PNL DA
125. Vlase Petru Gabriel PSD DA
126. Vlădoiu Aurel PSD DA
127. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
128. Zaharcu Neviser PSD DA
129. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 11:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro