Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 10:36 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 10:36

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 724/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.69/2000 privind educația fizică și sportul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:128 59 37 9 3 8 4 5 3
- voturi pentru (DA):124 58 36 9 3 6 4 5 3
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - 1 - - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PDL DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
16. Boghicevici Claudia PDL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Calotă Florică Ică PNL DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Cioată Cezar ALDE DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor ND DA
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Cristian Horia PNL DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Cupă Ion PNL DA
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Doboș Anton PNL DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dolha Mircea PNL DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Enache Marian PSD DA
44. Frăticiu Gheorghe PSD DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Gheorghe Tinel PDL DA
47. Giurescu Dinu ALDE DA
48. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
49. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
50. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
51. Guran Virgil PNL DA
52. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
53. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
54. Horga Vasile PNL DA
55. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
58. Iriza Scarlat PSD DA
59. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
60. Kereskényi Gábor UDMR NU
61. Khraibani Camelia PSD DA
62. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
63. Marin Gheorghe PSD DA
64. Markó Attila-Gabor UDMR DA
65. Máté András-Levente UDMR DA
66. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
67. Melinte Ion PSD DA
68. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
69. Mîrza Gavril PSD DA
70. Moisii Constantin PSD DA
71. Moldovan Ioan ALDE DA
72. Molnar Zsolt UDMR DA
73. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Murgu Neagu PSD DA
76. Neacșu Marian PSD DA
77. Negruț Clement - DA
78. Nicoară Romeo Florin PNL DA
79. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
80. Niculae Aurel - DA
81. Nistor Marioara ND DA
82. Niță Emil PSD DA
83. Ochi Ion PSD DA
84. Orban Ludovic PNL NU
85. Peia Ninel PSD DA
86. Petrea Dorin Silviu PSD DA
87. Pușcaș Iacob PSD DA
88. Rățoi Neculai PSD DA
89. Reuer Elena-Ramona PNL DA
90. Roman Cristian-Constantin PDL DA
91. Roman Petre PNL DA
92. Rotaru Răzvan ALDE DA
93. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
94. Scarlat George PNL DA
95. Seres Dénes UDMR DA
96. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
97. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
98. Stan Ioan PSD DA
99. Stănescu Alexandru PSD DA
100. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
101. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
102. Surdu Raluca PNL DA
103. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
104. Szabó Ödön UDMR Abținere
105. Șimon Gheorghe PSD DA
106. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
107. Tabugan Ion PSD DA
108. Tămâian Ioan PNL DA
109. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
110. Teju Sorin PNL DA
111. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
112. Tîlvăr Angel PSD DA
113. Toader Mircea-Nicu PDL DA
114. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
115. Tudorache Daniel PSD DA
116. Tudorie Violeta PSD DA
117. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
118. Udriște Gheorghe PDL DA
119. Uricec Eugen Constantin PSD DA
120. Ursărescu Dorinel PNL DA
121. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zaharcu Neviser PSD DA
126. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
128. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 6:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro