Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 11:17 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 11:17

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 508/2013 privind invențiile de serviciu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:145 64 48 7 7 9 6 4
- voturi pentru (DA):87 62 7 - - 8 6 4
- voturi împotrivă (NU):20 - 6 7 7 - - -
- abțineri:34 - 34 - - - - -
- nu au votat:4 2 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD -
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Berci Vasile PNL Abținere
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PDL NU
14. Bónis István UDMR DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calimente Mihăiță PNL NU
19. Caloianu Mario-Ernest ND NU
20. Calotă Florică Ică PNL Abținere
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
22. Cherecheș Florica PNL Abținere
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor ND NU
26. Ciurariu Florin PNL Abținere
27. Cocei Erland PNL Abținere
28. Cristea Victor PSD DA
29. Cristian Horia PNL DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Cupă Ion PNL Abținere
32. Daea Petre PSD DA
33. Dascălu Constantin PDL NU
34. Deaconu Mihai ND NU
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
37. Dima Toader PSD DA
38. Diniță Ion ALDE DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dolha Nechita-Stelian PNL -
43. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
46. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
47. Enache Marian PSD DA
48. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Fejér László-Ődőn UDMR DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gheorghe Tinel PDL NU
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
56. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
57. Grecea Maria PNL Abținere
58. Guran Virgil PNL Abținere
59. Harbuz Liviu PSD DA
60. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
61. Horga Vasile PNL DA
62. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Iriza Scarlat PSD DA
67. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
68. Itu Cornel PSD DA
69. Kereskényi Gábor UDMR -
70. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
71. Marcoci Vlad PSD DA
72. Marcu Nicu PNL Abținere
73. Marin Gheorghe PSD DA
74. Markó Attila-Gabor UDMR DA
75. Martin Eduard-Stelian PSD DA
76. Máté András-Levente UDMR DA
77. Melinte Ion PSD DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Mincă Liliana ND NU
80. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
81. Mocanu Vasile PSD DA
82. Moldovan Ioan ALDE DA
83. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Neacșu Marian PSD DA
86. Negruț Cornelia ALDE DA
87. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
88. Nicolae Florian PSD DA
89. Niculescu Dumitru ND NU
90. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
91. Nistor Marioara ND NU
92. Niță Emil PSD DA
93. Ochi Ion PSD DA
94. Orban Ludovic PNL DA
95. Palăr Ionel PNL Abținere
96. Peia Ninel PSD DA
97. Petrea Dorin Silviu PSD DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
101. Rățoi Neculai PSD DA
102. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
103. Roman Cristian-Constantin PDL NU
104. Roman Gheorghe PSD DA
105. Roman Petre PNL DA
106. Rusu Valentin PNL Abținere
107. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
108. Scarlat George PNL Abținere
109. Scutaru Adrian George PNL Abținere
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Simedru Dan Coriolan PNL NU
112. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
113. Solomon Adrian PSD DA
114. Stan Ioan PSD DA
115. Stan Ion PSD DA
116. Stanciu Anghel PSD DA
117. Stănescu Alexandru PSD DA
118. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
119. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
120. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
121. Szabó Ödön UDMR DA
122. Șoptică Costel PNL Abținere
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
124. Tămâian Ioan PNL DA
125. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
126. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
127. Teju Sorin PNL Abținere
128. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
129. Tîlvăr Angel PSD DA
130. Tudorache Daniel PSD DA
131. Tudose Mihai PSD DA
132. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
133. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
134. Udriște Gheorghe PDL NU
135. Uricec Eugen Constantin PSD DA
136. Vainer Aurel Minoritati DA
137. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
138. Vasilică Radu Costin PSD DA
139. Vlădoiu Aurel PSD DA
140. Vulpescu Ioan PSD DA
141. Weber Mihai PSD DA
142. Zaharcu Neviser PSD DA
143. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
145. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 21:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro