Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2014 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2014, ora 13:03

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 90/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:281 127 70 23 13 14 12 11 11
- voturi pentru (DA):174 125 1 1 3 14 12 11 7
- voturi împotrivă (NU):99 - 67 21 9 - - - 2
- abțineri:5 1 1 1 1 - - - 1
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL NU
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
41. Călin Ion PSD -
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Ciurariu Florin PNL NU
59. Cocei Erland PNL NU
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL NU
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL NU
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL NU
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion PNL NU
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dascălu Constantin PDL NU
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL NU
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL NU
84. Dolha Mircea PNL NU
85. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel - -
107. Gerea Andrei Dominic PNL NU
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL NU
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Guran Virgil PNL NU
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
119. Horga Vasile PNL NU
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL NU
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iliuță Vasile PDL NU
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL NU
128. Iriza Scarlat PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
134. Lupu Mihai PNL NU
135. Man Mircea PDL NU
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Nicu PNL NU
140. Marcu Viorica PNL NU
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Markó Attila-Gabor UDMR DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Militaru Lucian PDL NU
156. Mincă Liliana ND NU
157. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioi Niculina ND NU
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Muntean Mircia PDL NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL NU
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL -
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
179. Niculae Aurel - NU
180. Niculescu Dumitru ND NU
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND NU
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Orban Ludovic PNL Abținere
190. Oros Nechita-Adrian PNL NU
191. Palașcă Viorel PNL NU
192. Palăr Ionel PNL NU
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pardău Dumitru PNL NU
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Popa Radu Mihai PSD DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
207. Potor Călin PSD DA
208. Preda Cezar-Florin PDL NU
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo PDL NU
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL NU
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PDL NU
218. Roman Gheorghe PSD DA
219. Roman Petre PNL NU
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Roșca Mircea PNL NU
223. Rotaru Răzvan ALDE DA
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Săpunaru Nini PNL NU
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL NU
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
229. Scutaru Adrian George PNL NU
230. Secară Florin Mihail - DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL NU
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL NU
243. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL NU
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
251. Tararache Mihai - DA
252. Tămâian Ioan PNL NU
253. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teju Sorin PNL NU
257. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Toader Mircea-Nicu PDL NU
261. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
267. Udriște Gheorghe PDL NU
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel PNL NU
270. Varga Lucia-Ana PNL NU
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vladu Iulian PDL NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlădoiu Aurel PSD DA
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro